EN

Majstrovstvá LGK na rany 2017

Veľká Lomnica, 31. júl 2017 - 16. otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK) na rany,  zaradené vo WAGR rankingu (World Amateur Golf Ranking), prebehli na golfovom ihrisku Black Stork, A PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici od 28. do 30.júla 2017. 68 hráčov z 8 krajín Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska, Talianska, Estónska, Veľkej Británie a Francúzska podalo na ihrisku skvelé výkony. Aj tento rok sme otvorili kategóriu PRO v spolupráci s PGA Slovensko s prize money vo výške 2 400 €. Tohtoročnou novinkou boli 3-dňové majstrovstvá pre kategóriu seniorov, ktorí si po minulé roky zahrali len 2 dni.

Otvorené Majstrovstvá LGK v PRo kategórii boli napínavé až do konca. V prvých dvoch kolách viedol Ján Friesz, no posledné kolo rozhodlo o víťazovi. Adam Puchmelter s výsledkom 73/73/65, celkovo 211 rán, prekonal v 3. kole rekord ihriska, keď zahral -7 pod PAR ihriska (72) a umiestnil sa na 1. mieste. Za svoj vynikajúci výkon si domov odniesol 1000 €.

Pre Juraja Zvaríka bolo posledné kolo taktiež rozhodujúce.  S výsledkami 75/75/69 a celkovým skóre 219 rán sa umiestnil na 2. mieste s prize money 600 €.

Na 3. mieste skončil Ján Friesz, ml., ktorý stratil na prvé miesto 10 rán po výsledkoch 68/75/78  a celkovo 221 rán. Odniesol si výhru 400 €.

4. miesto zaujala Zuzana Kamasová (225) s prize money 240 € a na piatom mieste, ktoré bolo odmenené 160 € skončil Tomáš Jusko (238).

V kategórii muži vyhral Matúš Maďar (skóre 229) pred Miroslavom Gordanom (skóre 232) a Adone Hoferom (skóre 232). Matúš Maďar sa stal aj majstrom LGK medzi mužmi v roku 2017 a vybojoval si tak účasť na Slovak Open, ktorú venovala PGA Slovensko. Vicemajstrami klubu sa stali Miroslav Gordan a Dávid Turlík.

V open kategórii ženy získala 1.miesto Sára Vinnaiová (skóre 263), za ňou sa umiestnila Dana Janovčíková (skóre 305) a Adriana Melničáková (skóre 324). Titul majsterky LGK na rany získala Sára Vinnaiová, vicemajsterkami LGK sa stali Dana Janovčíková a Adriana Lukáčová. Seniorským majstrom klubu sa stal Peter Jurko.

„Zahraniční účastníci ocenili kvalitu ihriska a organizáciu turnaja. Sme radi, že nám počasie prialo a obzvlášť nás teší, že v každej kategórii sa na priečkach víťazov umiestnili domáci členovia Lomnického golfového klubu,“ zhodnotila turnaj viceprezidentka LGK, Sylvia Hrušková.

Spracovala: Danka Velecká, sales&marketing director