Na charitatívnom turnaji v Golf Tatry Black Stork sa pod záštitou Petra Bondru darovalo deťom 34 400 €

Tento rok sa opäť spojili hokejisti, tréneri, tenisti, herci, moderátori a profesionálni golfisti vo Veľkej Lomnici na golfovom ihrisku Black stork aby prostredníctvom golfového turnaja vo Veľkej Lomnici opäť pomohli tým čo to najviac potrebujú. Výťažok v hodnote 34 400 € zo 14.ročníka charitatívneho golfového turnaja, ktorý sa konal 7. augusta 2021 putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom nadácii. Za 14 rokov sa tak týmto projektom dalo priamo deťom s ťažkým postihnutím, nemocniciam a zdravotníckym zariadeniam viac ako 300 000 €.

Nepriamy dopad turnaja na život obdarovaných, ale aj prítomných je niekedy viditeľný až po rokoch. V sobotu sme sa zoznámili s pohnutými a inšpiratívnymi príbehmi Maxima Kováča a Filipa Graňa, ktorým Charity cup zmenil život. Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom a zástupcom nadácii a občianskych združení. Symbolické šeky v hodnote 500 až 1500 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Tomáša Tatara, Marka Daňa, Richarda Lintnera, Jána Filca, Mareka Fašianga, Vladimíra Kobielského a ďalších. Šek v hodnote 5000 € prebral pán Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska, 11 500 eur putovalo pre deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana, 3000 eur pre autistické deti cez Nadáciu Richarda Lintnera a 14 900 eur putovalo na Nadáciu Roryho Sabbatiniho.

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu a šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Richarda Lintnera, Jána Lašáka, Marka Daňa, Martina Cibáka aj Daniela Hantuchová, Ján Filc rovnako ako umelci Milan Kňažko, Martin Mňahončák, Filip Tuma, Vlado Kobielský, Marek Fašiang a moderátorka Dianová Dagmar. Najväčším prekvapením turnaja bola účasť strieborného olympionika z Tokia, Roryho Sabbatiniho, ktorého sa účastníci turnaja pokúšali zdolať na 17. jamke BEAT THE PRO. Nenechali sa zahanbiť 4 Flighty a jedným z nich bol aj flight jeho manželky Martiny Sabbatini. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia, hokejisti dresy, hokejky, puky a tričká s vlastnoručným podpisom. Najvyššiu cenu mal dres Tomáša Tatara, Rory Sabbatini priniesol 5 cien z olympiády, ale najligotavejším predmetom dražby bol jednoznačne jeho Bag z aktuálne končiacej olympiády Tokyo 2020, ktorý je jedinečný svojho druhu. Ako opísal Rastislav Antala(prezident SKGA) – „Na olympiádu boli vyrobené 3 bagy. Jeden sme získali do zbierky SKGA, druhý si necháva na pamiatku Rory a tretí s podpismi víťaza a strieborného a bronzového účastníka na Olympiáde Tokyo 2020 sme priniesli so sebou na Charity Golf Cup.“ Tento unikátny bag našiel svojho nového majiteľa a novú funkciu putovnej trofeje vo firemnom turnaji.

„Dakujem všetkým partnerom a účastníkom 14. ročníka Charity Golf Turnaja. Možem povedať, že tento rok bol výnimočne úspešný. Spoločne sme pomohli mnohým deťom, ktoré sú odkazaní na pomoc. Srdečná vďaka!“ Peter Bondra

Výsledky turnaja:

Rany Netto

1. miesto - Flight - Graňo Filip, Kováčik Martin, Kovačiková Adrika, Bernát Jozef, Maďar Marek

2. miesto – Flight - Daňo Marco, Gura Valent, Vahovič Milan, Vahovič Markus

3. miesto – Flight - Mňahončák Martin, FILIPOVIČ M, Holub Gabriel, Andrašovský Vladimír, Kalánová Beáta

Rany Brutto – Filip Tuma

Longest Drive ženy – Hrivková Vierka

Longest Drive muži – Maďar Marek

Nearest to the pin – Randa Vratislav

 

Spracovala Michaela Štupáková, 0911 546 256, marketing@golfinter.sk

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia