EN

Fotogaléria podujatí v Black Stork

Cuba Libre 1. október 2017Prejsť do galérie

Nádherné počasie prilákalo na II. ročník turnaja CUBA LIBRE GOLF CUP 46 golfistov, ktorí si ho parádne užili. Nechýbala ochutnávka rumov, cigarový servis či sexi rumová hliadka, ktorá dohliadala na príjemnú atmosféru a neustály prísun kubánskych rumov. Víťazi turnaja sa stali Matúš Maďar a Miroslav Gordan (1. a 2.miesto kategória 0-15,4), Denis Rozmuš a  Anton Kalnáč (kat. 15,5-26,4), Miroslav Smoleň a Marta Demeterová (kat. 26,5-54).

Všetky fotky nájdete tu:https://photos.app.goo.gl/uITS6S8DAdknfy2d2

Verejné preteky v bežeckom lyžovaní 2018Prejsť do galérie

XVI. ples LGK 27. januára 2018Prejsť do galérie

28. januára prebehol XVI. reprezentačný ples Lomnického golfového klubu, na ktorom Jiří Hruška, zakladateľ golfového rezortu Black Stork, oslávil jubelejných 77 rokov. Ples sa niesol v príjemnej atmosére plnej hudby v podaní Dana Bártu a tria Roberta Balazara, tanaca, bohatého programu v sprievode moderátorky Mariany Ďurianovaj a dobrého jedla.

Bank Open 2017Prejsť do galérie

1.ročník BANK OPEN 2017 pod záštitou Slovenskej bankovej asociácie a magazínu Bankovnictví prebehol na ihrisku Black Stork, A PGA Golf Course v piatok 22.septembra 2017. Bankári sa s klientmi a obchodnými partnermi stretli už predvečer turnaja na slávnostnej večeri v reštaurácii hotela International.  

Na piatkovom HCP turnaji každú spoločnosť reprezentovali 4 hráči, z toho minimálne 1 musel byť manažér banky. V tímovej súťaži  sa do tímového počtu stablefordových bodov počítali najlepšie 3 výsledky.

O originálnu trofej BANK OPEN 2017 hrali v príjemnej atmosfére tímy Slovenskej sporiteľne, VUB banky, J&T banky, Komerční banky, Unicorn systems, Union poisťovne, cestovnej kancelárie TUI, Lunys-u, magazínu TREND a Bankovnictví.  Víťazným tímom sa stal tím SLOVENSKEJ SPORITEĽNI v zložení Norbert Hovančák, Róbert Koltáš, Pavel Kmeť, Patrik Pecha.

Víťazmi jednotlivých kategórii boli: 0-18,4 Miroslav Krčmár, Peter Kaňuk, Richad Kellner a 18,5-36 Rastislav Bohunčák, Róbert Koltáš, Pavel Kmeť. Longest drive zahral Adrián Rexa a nearest to pin získal Martin Bašista.

Faldo Series Slovakia 2017Prejsť do galérie

V dňoch 21.-24. augusta 2017 sa konal 8. ročník FALDO SERIES v golfovom rezorte Black Stork, z ktorého víťazi postúpili do európskeho finále!

Všetky fotky: https://photos.app.goo.gl/8hxf7VoQQvldmCoo1

Charity Golf Cup 2017Prejsť do galérie

ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom  25 000  €
Výťažok v hodnote 25 000  € z 10.ročníka charitatívneho golfového turnaja putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“. Za 10 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 186 000 €. 

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom a zástupcom nadácii. Symbolické šeky do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mira Šatana a Richarda Lintnera.  Šek v hodnote 7 725 € prebrala Lucia Jakubíková, manažérka projektu Hodina deťom z Nadácie pre deti Slovenska.  

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu a šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu, Richarda Lintnera, Rastislava Pavlíkovského, Marka Daňa, Martina Cibáka,  Jána Lašáka aj osobnosti kultúrneho života Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák a Filip Tuma a profesionálni golfisti Zuzana Kamasová, Ján Friesz ml. a Skip Málek. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia,  hokejisti dresy, hokejky a helmy, módni návrhári šaty.  Najviac bol ocenený hokejový dres Mariána Hossu za 2000 € a jeho hokejka Mariána Hossu za 450 €. Úžasným prekvapením boli vydražené sumy za 2 figovníky z vlastnej produkcie Milana Kňažka so zrelými figami a vlastným medom Slavín za 600 € a tiež orechovica vlastnej výroby Adyho Hajdu za 550 €. Vzdaním úcty tragicky zosnulému horskému nosičovi Martinovi Hurajtovi bolo vydraženie  Nosičského kalendára na rok 2018 za 300 €.

Víťazom turnaja sa stal flajt Pavla Bielika, na druhom mieste flajt Martina Cibáka a na treťom mieste flajt Jána Friesza ml, ktorý zahral najlepší netto výsledok 64  (tj 8 rán pod PAR ihriska). Nearest to pin zahral Ivan Matlák, longest drive Dagmar Didiana Dianová a Ján Friesz ml.  Systém hry „texas scramble“, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili aj menej  zdatní hráči a tak nadšenci golfu tak prostredníctvom golfu spojili príjemné s užitočným. „Dnes sú najväčšími víťazmi detičky, ktoré dostali potrebnú pomoc a ľudia, ktorí tu prišli pomôcť," povedal dojatý Peter Bondra, "Som veľmi rád, že sem znova prišli i deti s rodinami, ktoré sme obdarovali. Máme za sebou desať úspešných turnajov a veríme, že aj budúci rok pripravíme ešte lepší turnaj, vydražíme ešte viac a pomôžeme viacerým ľuďom."
Pod Tatrami sa stretlo mnoho výnimočných osobností, ktoré neformálne hovorili o tom, ako pomôcť nášmu Slovensku v transformácií, o podpore športu a mládeže. Peter Bondra bol rovnako ako kedysi na ľade, tak aj pri koordinovaní celej akcie precízny, profesionálny a vždy prítomný tam, kde to bolo potrebné.
„Ďakujeme za podporu. Z peňazí, ktoré sme získali počas predošlých 6 ročníkov turnaja, sme podporili projekty trávenia voľného času, projekty na pomoc deťom v sociálnej núdzi, na pomoc deťom so zdravotným hendikepom" povedala Lucia Jakubíková, manažérka projektu Hodiny deťom a pokračovala "Počas 7-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol celkovo 51 168 €  na projekty, ktoré prerozdelí Nadácia pre deti Slovenska. Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom patrí veľká vďaka."

Video o Charity Golf Cup 2017

Všetky fotky nájdete tu: https://photos.app.goo.gl/Xb8NVnm9O7vvrKUE2

O pohár prezidenta LGK, XI.ročník, 15.október 2016Prejsť do galérie

XI.ročník prestížneho turnaja O pohár prezidenta LGK ako býva už tradíciou, opäť poctil svojou osobnou prítomnosťou aj prezident SR, tentokrát bývalý prezident SR Ivan Gašparovič. Po slávnostnom prípitku - 20-ročnej hruškovici z osobnej pivnice prezidenta LGK Jiřího Hrušku, privítalo 96 golfistov nádherné slnečné počasie a ihrisko v skvelej forme.  Na makkučkých fairway-och a rýchlych green-och hrali o originálne trofeje so zelenou hruškou zo skla od umelkyne Gordany Turuk. Golfisti si mohli otestovať aj elektromobil TESLA, ktorý zrýchli za 3 sekundy na 100 km/hod. Pred vyhodnotením turnaja zaspieval svoje najväčšie hity nestarnúci Josef Laufer.

Víťazmi turnaja sa stali:

STBF netto +9 - 11,4

1. Tomáš Bálint

2. Slavomír Jerga

3. Michal Galko


STBF netto 16,5 - 22,4

1. Pavol Hudák

2. Igor Tomek

3. Jozef Merga


STBF netto 16,5 - 22,4

1. Miriam Kochová

2. Richard Hudson

3. Katarína Machajová


STBF netto 22,5 - 54 (37-54 s limitným HCP 36)

1. Viliam Kubovčík

2. Vladimír Balogh

3. Ladislav Práger


STBF brutto muži

1. Tomáš Bálint

2. Peter Jurko

3. Michal Galko


STBF brutto ženy

1. Sára Vinnaiová

2. Miriam Kochová

3. Andrea Vinnaiová

Po slávnostnom vyhodnotení turnaja  prezident LKG Jiří Hruška s Pavlom Ovšonkom a Josefom Lauferom slávnostne prestrihli pásku "cigarového klubu" pri lobby bare hotela International a vychutnali si cigary, kvalitné vína a kubánsky rum. Hotel International získal nové priestory, v ktorých si milovníci cigár môžu vychutnať chvíle oddychu aj v zime.

Všetky fotografie: https://photos.app.goo.gl/tm6eMM7y5WXOl0uz2

AmCham Tatry Golf Tournament 2016Prejsť do galérie

Tradičným piatkovým kokteilom, ktorý trval neskoro do noci  aj vďaka skvelej jazzovej kapele a juhoafrickým vínam,  sa začal 5.ročník turnaja Americkej obchodnej komory vo Vysokých Tatrách. 

V sobotu sa od rána na hostí usmievalo slniečko a sľubovalo krásny deň. Ihrisko Black Stork, A PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici bolo vo výbornej kondícii, hráčov potešilo aj občerstvenie po 9. jamke a raut po hre.

Nehráči golfu trénovali pod vedením profesionálneho trénera Dave-a Brough-a a nadšení tvrdili, že si spravia zelenú kartu a vrhnú sa na golf! Niektorí to tvrdia každý rok :-).  

Víťazmi turnaja sa stali v kategórii STBF netto 0-28 Ľuboš Jancek, Miroslav Maďar, Pavel Šoltys a v kategórii STBF netto 28,1 – 54 Samuel Puchala, Marián Horváth a Matej Stratený.

Longest drive dali Iveta Griačová a  Miroslav Balčák, nearest to pin Rastislav Puchala.

Všetky fotografie: https://photos.app.goo.gl/NlY9trj3OY9V9Nvl2

Majstrovstvá LGK na rany 2017Prejsť do galérie

Veľká Lomnica, 31. júl 2017 - 16. otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK) na rany,  zaradené vo WAGR rankingu (World Amateur Golf Ranking), prebehli na golfovom ihrisku Black Stork, A PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici od 28. do 30.júla 2017. 68 hráčov z 8 krajín Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska, Talianska, Estónska, Veľkej Británie a Francúzska podalo na ihrisku skvelé výkony. Aj tento rok sme otvorili kategóriu PRO v spolupráci s PGA Slovensko s prize money vo výške 2 400 €. Tohtoročnou novinkou boli 3-dňové majstrovstvá pre kategóriu seniorov, ktorí si po minulé roky zahrali len 2 dni.

Otvorené Majstrovstvá LGK v PRo kategórii boli napínavé až do konca. V prvých dvoch kolách viedol Ján Friesz, no posledné kolo rozhodlo o víťazovi. Adam Puchmelter s výsledkom 73/73/65, celkovo 211 rán, prekonal v 3. kole rekord ihriska, keď zahral -7 pod PAR ihriska (72) a umiestnil sa na 1. mieste. Za svoj vynikajúci výkon si domov odniesol 1000 €.

Pre Juraja Zvaríka bolo posledné kolo taktiež rozhodujúce.  S výsledkami 75/75/69 a celkovým skóre 219 rán sa umiestnil na 2. mieste s prize money 600 €.

Na 3. mieste skončil Ján Friesz, ml., ktorý stratil na prvé miesto 10 rán po výsledkoch 68/75/78  a celkovo 221 rán. Odniesol si výhru 400 €.

4. miesto zaujala Zuzana Kamasová (225) s prize money 240 € a na piatom mieste, ktoré bolo odmenené 160 € skončil Tomáš Jusko (238).

V kategórii muži vyhral Matúš Maďar (skóre 229) pred Miroslavom Gordanom (skóre 232) a Adone Hoferom (skóre 232). Matúš Maďar sa stal aj majstrom LGK medzi mužmi v roku 2017 a vybojoval si tak účasť na Slovak Open, ktorú venovala PGA Slovensko. Vicemajstrami klubu sa stali Miroslav Gordan a Dávid Turlík.

V open kategórii ženy získala 1.miesto Sára Vinnaiová (skóre 263), za ňou sa umiestnila Dana Janovčíková (skóre 305) a Adriana Melničáková (skóre 324). Titul majsterky LGK na rany získala Sára Vinnaiová, vicemajsterkami LGK sa stali Dana Janovčíková a Adriana Lukáčová. Seniorským majstrom klubu sa stal Peter Jurko.

„Zahraniční účastníci ocenili kvalitu ihriska a organizáciu turnaja. Sme radi, že nám počasie prialo a obzvlášť nás teší, že v každej kategórii sa na priečkach víťazov umiestnili domáci členovia Lomnického golfového klubu,“ zhodnotila turnaj viceprezidentka LGK, Sylvia Hrušková.

Spracovala: Danka Velecká, sales&marketing director

Detská golfová škola 2017 - 1.turnusPrejsť do galérie

7 detí detskú golfovú školu pod dohľadom PRO trénera Briana O´Donovana. Deti trénovali golf denne tri hodiny a po chutnom obede sa zúčastnili na zábavných aktivitách a výletoch. Ak by ste chceli prihlásiť svoje ratolesti na detskú golfovú školu toto leto, máme ešte pár voľných miest. Termíny nájdete tu. Pozrite si aj krátke video z I. turnusu.

Všetky fotografie nájdete tu: https://photos.app.goo.gl/k7sUDbMbhd0lojit1

Deň otvorených dverí 25.júna 2017Prejsť do galérie

V nedeľu 25. júna 2017 si 10 záujemcov vyskúšalo golf počas Dňa otvorených dverí. V prekrásnom počasí sa naučili základy puttingu a skúsili aj niekoľko odpalov na driving rangei pod dohľadom skúsených golfových inštruktorov.

Tí, ktorí na DOD ešte neboli, sa môžu tešiť na ďalší Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 30. júla 2017.

Golfový deň pre manažérov a HCA Slovakia Golf Cup 21.5.2017Prejsť do galérie

V nedeľu 21.mája sa v golfovom rezorte Black Stork uskutočnil 5. ročník HCA SLOVAKIA GOLF CUP 2017. Pre negolfistov bol pripravená golfová akadémia, na ktorej sa oboznámilo s golfom až 64 účastníkov.

FALDO SERIES Grand Final 2016Prejsť do galérie

V dňoch od 11. - 13. októbra prebiehalo európske finále FALDO Series v Stoke by Nayland Hotel, Golf & Spa v Colchester-i, na ktoré zo slovenského finále postúpili: Nicolas Schellong, Adam Puchmelter, Pavol Mach, Tereza Melecká a Katarína Drocárová.
Srdečne gratulujeme Adamovi Puchmelterovi, ktorý získal 3.miesto v kategórii juniorov do 21 rokov s excelentným výsledkom 70-71-74 (celkový víťaz Jiří Zuska z Česka mal skóre 67-69-70). Adam postúpil zo slovenského FALDO Series ako jeden z 5 víťazov na európske finále.
Celkoví víťazi jednotlivých kategórií 20. ročníka GRAND FINAL Champion v rezorte Stoke by Nayland vo Veľkej Británii  sú:
 
Leading final scores: 
Boys’ Under-21: 210 – Henrik Machado (BRA) (69-70-71); 211 – Adam Chapman (ENG) (67-72-72); 215 – Adam Puchmelter (SK) (70-71-74).  
Boys’ Under 18: 206 – Jiri Zuska (CZE) (67-69-70); 210 – Frankie Capan (USA) (72-74-64); 211 – Nathan Longley (ENG) (71-67-73). 
Boys’ Under 16: 210 – Harry Goddard (ENG) (69-70-71); 212 – (Kiet van der Weele (NED) (74-67-71); 216 – Esteban Jaramillo (COL) (69-74-73). 
Girls’ Under-21: 215 – Sara Zrnikova (SK) (71-71-73); 219 – Mary Doyle (IRE) (75-69-75); 220 – Jana Melichova (CZE) (77-70-73), Emily Brennan (ENG) (74-70-76). 
Girls’ Under-16: 216 – Nicola Slater (ENG) (69-70-77); 219 – Amy Taylor (ENG) (74-71-74); 221 –Benedetta Moresco (ITA) (77-71-73).

www.facebook.com/faldoseries

Lucka Hrbíková chválila ihrisko, organizáciu i kolektív: "Ihrisko bolo vo veľmi dobrom stave, hlavne čo sa týka greenov. Ihrisko bolo technicky náročné, ale boli krásne výhľady na okolie Anglicka. Páčila sa mi organizácia, rýchlosť dostavenia sa rozhodcu, keď sme ho potrebovali. Tréningy s Faldom boli inšpirujúce a zapôsobila na mňa hlavne veta "hlavne si to treba užívať". V poslednom rade chcem poďakovať za skvelý kolektív."

SKI & GOLF World Championship 2017Prejsť do galérie

Na svetovom finále SKI & GOLF World Championship v rakúskom Zell am See - Kaprun od 10. do 14.mája 2017 získal tím Black Stork Slovakia 8.miesto v súťaži tímov!

Tím Black Stork Slovakia reprezentovali 5 víťazi slovenského šampionátu SKI & GOLF Slovakia, ktoré prebehlo 8.-9.apríla vo Vysokých Tatrách.

Najlepšie umiestnenie v absolútnom poradí získal Matúš Maďar, z Lomnického golfového klubu, obsadil 29. miesto zo 196 pretekárov (23 bolo diskvalifikovaných). Matúš s výsledkami 149 bodov v lyžovaní s časom 37,25 sek (najlepší čas bol 31,62 sek), 80 a 81 rán v 2 kolách golfu vo svojej kategórii JUNIORS získal 5.miesto. Michal Galko (LGK) sa umiestnil na 51. mieste s výsledkami 153,76; 83 a 86, vo svojej kategórii MAIN bol na 12.mieste.

Przmek Nowak (Poľsko, postúpil zo slovenského finále) obsadil 52.miesto s výsledkami 148,36; 89 a 87 rán a 13.miesto v kategórii MASTERS.

Ján Masár ml. získal 55.miesto s výsledkami 157,84; 86 a 82 a 12. miesto v kategórii JUNIORS.

Peter Korčuška na 126.mieste s vysledkami 182,88; 90 a 88, na 31.mieste v kategorii AGE

Preteky svetového pohára dokončilo 196 pretekárov, 23 boli diskvalifikovaní.

Viac fotografií nájdete na https://photos.app.goo.gl/ce58woGZCrPXcA9e2

Rezervujte si vašu izbu priamo na našej stránke v najlepšej cene a získajte ďalšie doplnkové služby zdarma.