Hráčom ponúkame hru v krásnom prostredí na 27 jamkách s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier s kompletným zázemím.

Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici má unikátnu polohu na južnej strane Vysokých Tatier v ochrannom pásme Tatranského národneho parku. Obrovskými devízami ihriska je aj rozmanitá druhoví skladba fauny a flóry, špecifická tatranská klíma a  neopakovateľné výhľady na panorámu tatranských šítov, Belianskych Tatier a Kráľovu hoľu. 

Golfové ihrisko Black Stork je charakterizované ako parkové a rovinaté a zahrať si na ňom môžu všetci golfisti so zelenou kartou, nielen členovia Lomnického golfového klubu, ktorý na golfovom ihrisku pôsobí.

História golfového ihriska Black Stork má začiatky v roku 1999, kedy bola slávnostne otvorená miestna driving range s provizórnou klubovňou. O šesť rokov neskôr sa začalo hrať na deviatich jamkách, ku ktorým o rok neskôr pribudlo ďalších deväť jamiek a v septembri 2007 bolo otvorených ďalších deväť jamiek.

V roku 2011 získalo golfové ihrisko prestížnu značku kvality A PGA Golf Course a stalo sa tak 19. ihriskom na svete s touto značkou.

golfový areál black stork

V súčasnosti je k dispozícii je 27 jamkové golfové ihrisko (3 kombinácie ihrísk - Taylor & Braid, Braid & Vardon, Taylor & Vardon), kryté odpalisko (driving range), chipping area, 2x putting green, 3 PAR Academy, profesionálni golfoví tréneri, požičovňa golfového výstroja, obchod s golfovým výstrojom, golfový simulátor.

Samotné ihrisko má parametre, ktoré uspokoja každého golfistu. Pre golfistov sú k dispozícii na každej jamke 4 alebo 5 odpalísk. Par ihriska je 72+36 s klasickou zostavou jamiek par 3, 4 a 5. V súčasnosti môžete hrať 3 kombinácie – Taylor & Braid (dĺžka ihriska od žltých kameňov je 5 805 metrov, z červených 4 909 metrov),  Braid & Vardon (dĺžka ihriska od žltých kameňov je 5 539 metrov, z červených 4 638 metrov), Taylor & Vardon (dĺžka ihriska od žltých kameňov je 5 650 metrov, z červených 4 769 metrov).

Na golfovom ihrisku s rozlohou 120 hektárov sa nachádza 8 mostov, 13 mostíkov, 15 jazierok a 5 000 dosadených stromov rôzneho druhu (borovice, smreky,brezy, jedle a jelše) v ochrannom pásme TANAPu. Najväčšie a zároveň najhlbšie jazierko je zároveň aj zavlažovacou nádržou s plochou 4 000 m2 a s hĺbkou 4 m.  Greeny sa kosia 6-krát do týždňa na výšku 4 mm, fairway 3-krát do týždňa na výšku 14 mm a rough raz za týždeň na výšku 10 cm.

Rating ihriska dá tušiť, že tu nejde o jednoduché ihrisko. O tom svedčia hneď prvné štyri jamky, do ktorých dráh sa rôzne prelínajú a zakusujú vodné prekážky. Ale ani ďalšie jamky nie sú o nič ochudobnené. Najdlhšou jamkou je č. 10 na ihrisku Braid, par 5, s 485, resp. 417 metrami, naopak najkratšia je jamka č. 15, par 3, dlhá 129, resp. 82 metrov na Braid Course. Najťažšou jamkou ihriska Taylor je č. 8, na ihrisku Braid je to č.12 a na poslednej deviatke Vardon je najťažšia jamka č. 24. Jamka č. 22 na ihrisku Vardon má ostrovný green.

Vstup na tréningové plochy – driving range, chipping green, 2x putting green je bezplatný. 3 PAR akadémia je určená predovšetkým pre golfovú školu a hotelových hostí. Využíva sa na nácvik hry s obmedzeným časom alebo na nácvik krátkych rán. 

 

 

 

 

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia