European Men´s Club Trophy

Len tento týždeň sa vrátili naši juniorskí členovia LGK z turnaja European Men´s Club Trophy, ktorý prebehol 26.-28.októbra 2017 vo francúzskom Bordeaux na ihrisku Gofl du Médoc resort. Umiestnili sa na 23 mieste pred klubom z Luxemburska a Škótska, na 1.mieste sa umiestnil klub z Francúzska, nasledovali kluby z Írska, Anglicka a Belgicka.


Naši chlapci sa vrátili domov pod vedením Adama Puchmeltera, kapitána tímu, plní dojmov a najmä skúseností z medzinárodného turnaja.

Ponúkame vám pohľad Matúša Maďara:"Som veľmi rád, že som mohol byt súčasťou takého tímu, takej partie ľudí akej sme išli do Bordeaux, vážim si to. Pre mňa osobne to bol najväčší a najlepšie zorganizovaný turnaj na akom som kedy hral. Mrzí ma, že moje dosiahnuté výsledky nepomohli tímu k lepšiemu umiestneniu, pretože si myslim, že hlavne prvé dva dni som nehral zlý golf, ale katastrofálne puttovanie mi zmarilo šancu na lepší výsledok. Bol to pre mňa krásny týždeň, dúfam že o rok v takom istom zložení budeme mať šancu vybojovať lepšie umiestnenie, som si istý že na to máme."

"Počasie bolo super, turnaj dobre zorganizovaný. Nemal som stres ani som sa nebál a problém mojej hry bola čisto záležitosť švihu. Určite sa dalo zahrať lepsie, ihrisko nebolo veľmi ťažké," povedal Miro Gordan.

"Hralo sa mi dobre, len patovanie a hra pri greene bola veľmi zlá. Som veľmi rád, že som zažil takýto turnaj", dodáva David Turlík.

 

Úspechy našich PRO v Ropiciach
Na turnaji Moneta Czech PGA Tour - Ropice Golf Trophy 2017 sa v kategórii PRO Adam Puchmelter umiestnil na peknom 12. mieste. Darilo sa aj Jankovi Frieszovi, ml., ktorý obsadil 24. miesto. Chlapcom gratulujeme!

Jakub Hrinda tretí na Majstrovstvách SR v jamkovke na domácom ihrisku Black Stork, A /GA Golf Course
"V zápase o tretie miesto sa v súboji stretli Jakub Hrinda a Richard Oles. Počas zápasu si Oles vybudoval slušný náskok, keď štyri jamky pred koncom viedol o tri body. Následne Hrinda otočil zápas vo svojej prospech a vyhral všetky následné jamky, čím sa dostal na tretie miesto v celkovom hodnotení." uviedol portál SKGA. Jakubovi gratulujeme a želáme veľa úspechov v budúcnosti!
 
 
Adam Puchmelter obsadil 1. miesto na Slovakia Ring Golf CupAdam zahral na úžasných 67, čiže -5, a tak sa stal víťazom v kategórii PRO RING a domov si odniesol 600 €. Víťazstvo chutilo o to sladšie, že bolo jeho prvým profesionálnym víťazstvom. Veríme, že budeme mať možnosť sledovať ďalšie Adamove víťazstvá.
 

Ján Friesz zakončil Gecko Tour umiestnením v TOP 10!


Člen LGK profesionál, talent ktorý začínal hrať ako 5 ročný. V prvom roku svojej profesionálnej kariéry zaznamenal niekoľko úspechov. Pri účasti na 6 turnajoch Gecko tour 2016,  mal 4 umiestnenia 
v TOP 10 a budúci rok bude hrať ďalších 12 turnajov Gecko 2017. 
Za svoje umiestnenie v tejto sezóne je na 5. mieste v súčasnom rebríčku Order of merit GECKO. 
Finále hrá najlepších 30 golfistov podľa konečného poradia v Order of merit začiatkom marca 2017 
na ihrisku Finca Cortesin, Španielsko  (50 000,-EUR - Prizze Money).
Janko mal priemerné skóre za posledných 12 súťažných kôl 71,54 úderov! 
 
Začiatkom tejto sezóny podpísal zmluvu o spolupráci s profesionálnym golfovým tímom RELMOST. Na základe tejto zmluvy má pri splnení výkonnostných parametrov zaručený štart na podujatiach Challenge Tour a turnaji European Tour Czech Masters, kde môže získavať skúsenosti, priamo sledovať hru špičkových profesionálnych hráčov a porovnávať sa s nimi v priamych súbojoch. Pre Janka je veľkou motiváciou keď vie, že jeho výkony sú sledované a pravidelne publikované na stránkach www.golfextra.cz . Ak chcete byť s Jankom v golfe online, je to možné práve na tomto webe.
„Isteže je pre mňa moje doterajšie pôsobenie na GECKO Tour veľkou motiváciou. Pri účasti na piatich turnajoch od môjho príchodu do Španielska som dosiahol štyri umiestnenia v TOP10 ( T4 , T6, T6, T8). Samozrejme, to boli hneď aj nejaké eura na mojom účte, ale hlavne ma teší skutočnosť, že moje priemerné skóre na kolo z posledných štyroch turnajov je v červených číslach, čiže pod par. A najhorším skóre na jamku je buggy.“

Viac o úspechoch mladého talentu si môžete prečítať v tomto článku.
Držíme Jankovi palce v jeho ďalšej kariére!
 

Úspech Jána Friesza ml. na Czech Masters 2016

V dňoch 18. – 21. augusta 2016 sa Ján Friesz, ml. člen Lomnického golfového klubu,  PGA SLOVENSKO a člen profesionálneho golfového tímu RELMOST zúčastnil podujatia najvyššej európskej profesionálnej túry EUROPEAN TOUR – D+D REAL, Czech Masters 2016, ktorá sa uskutočnila na ihrisku Albatross Golf Resort. Ján skončil v konečnom hodnotení zo 156 hráčov na delenom 102. mieste so skóre +4 (77, 71).
 
 
Jakub Hrinda vicemajstrom Južnej Afriky
Mladý slovenský hráč Jakub Hrinda sa stal vicemajstrom Južnej Afriky na juniorských medzinárodných majstrovstvách v Durbanville Golf Clube v Kapskom meste 8.-10.3.2016.
Celý turnaj sa volal Curro South African Juniors International, hral sa na tri kolá vo formáte na rany. Jakubovi išla hra kolo za kolom doslova o ranu lepšie, kde hral výsledky 70, 69, 68 (207). Skončil tak na výbornom druhom mieste. Za víťazným Garrickom Higgom zostal iba tri rany.
 
 

Členovia LGK sú golfistami roka 2015!
Slovenská golfová asociácia odovzdávala ocenenia golfista roka 2015 po prvý raz počas reprezentačného plesu golfistov v sobotu 13.2.2016.
Tento rok sa asociácia rozhodla medzi vyhlásené kategórie zaradiť aj celkových víťazov turnajov TON a tým motivovať aj najmladších hráčov. V kategórii B dievčat do 16 rokov zvíťazila členka LGK Tatiana Čičová.
Medzi najúspešneších v sobotný večer patril Adam Puchmelter, ktorý si domov odniesol až dve trofeje - golfista roka v kategórii junior do 18 rokov a aj v najvýznamnejšej kategórii hráč roka 2015 (na základe umiestnenia v slovenskom golfovom rebríčku na konci slovenskej golfovej sezóny (čiže do 15.10.2015)).
Ján Friesz ml. sa stal golfistom roka 2015 v kategórii junior do 21 rokov a Jakub Hrinda v kategórii junior do 16 rokov.
 
 

Ján Friesz ml. je už profesionálnym hráčom
Člen LGK Ján Friesz ml. je od 1.novembra 2015 profesionálnym hráčom. Na zimnej GECKO TOUR v Mijas Golf Clubu v Španielsku skončil na skvelom delenom šiestom mieste. Prečítajte si o jeho úspechoch na zimnej GECKO Tour.
 
 


22. - 24. október 2015
Na Európskych majstrovstvách klubových družstiev, ktoré sa konali 22. - 24. októbra 2015 v golfovom rezorte Minthis Hills na Cypre, získalo družstvo LGK v zložení Ján Friesz ml., Dávid Turlík, Adam Puchmelter a nehrajúci kapitán tímu Ján Friesz st. 13. miesto v konkurencii 25 tímov z celej Európy!
Ďakujeme spoločnosti KPMG za podporu.
 
 
 

4. - 6. septembra 2015
Družstvo LGK v zložení Ján Friesz ml, Adam Puchmelter a Dávid Turlík získalo 1.miesto na Majstrovstvách Slovenska klubových družstiev v golfovom rezorte Hrubá Borša. Chlapci reprezentovali nielen LGK, ale aj Slovensko na turnaji EUROPEAN MEN´S CLUB TROPHY v Minithis Hills Golf Club v Paphose na Cypre od 22. do 24. októbra 2015.
 
 

 

 

 


 
1. - 12. apríla 2015
Ján Friesz ml. bol prekvapením turnaja Czech PGA Tour na golfovom ihrisku Konopiště, kde sa umiestnil na úžasnom 4. mieste.
Pozrite si video z turnaja
 
 
Ján Friesz, ml. - Golfista roka 2014 
Ján Friesz ml, sa stal nielen „hráčom roka do 18 rokov“, ale aj celkovým „hráčom roka“ na Slovensku. Ocenenie prevzal za Janka jeho otec Ján Friesz na slávnostnom vyhlásení víťazov jednotlivých vekových kategórií súťaže Golfista roka 2014 v sobotu 11. marca 2015 v Bratislave. Jakub Hrinda sa stal hráčom roka do 14 rokov.
 


 
Ku koncu roka 2014 figurovali v aktuálnom rebríčku golfistov Slovenska na prvých troch miestach naši hráči a to: Jakub Hrinda, Ján Friesz ml. a Adam Puchmelter.
Aj to svedčí o systematickom prístupe pri výchove a tréningu mladých vrcholových hráčov v LGK.
 
Jakub Hrinda
K úspechom Jakuba Hrindu môžeme uviesť jeho umiestnenie na profesionálnom turnaji MENA TOUR v Spojených arabských emirátoch kde sa umiestnil na delenom 46. mieste (zúčastnených 109 hráčov) a medzi amatérmi obsadil 6. miesto.  V dňoch 17. – 21. apríla 2014 sa na golvovom ihrisku Golf du Medoc vo Francúzsku konal medzinárodný turnaj  French Boys U18 Carlhian Trophy, ktorý má najvyšší ranking turnajov chlapcov do 18 rokov na území kontinentálnej Európy. Turnaj hralo 132 chlapcov, z ktorých 120 malo handicap 0 alebo + . Cutom mohlo prejsť iba 32 hráčov. Jakub urobil cut ako najmladší z účastníkov.
Na ázijskom finále Faldo Series sa v marci v Mission Hills neďaleko Hong Kongu zúčastnilo 81  finalistov z 19 krajín, vrátane Európskych a USA hráčov, ktorí boli víťazmi Grand Finále v Greenbrier v USA v októbri 2013.
Európu reprezentovali traja chlapci, medzi nimi Jakub Hrinda, ktorý v Greenbrier skončil  v svojej  kategórii druhý. Jeho celkový výsledok +5  po troch dňoch mu priniesol 4. miesto v kategórii chlapcov do 16 rokov s malou stratou za domácimi Číňanmi a celkovo vynikajúce T12. miesto v poli všetkých  zúčastnených finalistov.
V júni 2014 sa zúčastnil German Junior Open.
Z úspechov na domácich slovenských ihriskách môžeme uviesť Jakubove 2. miesto na SKGA túre hranom na našom ihrisku ako aj 2. miesto na Juniorských majstrovstvách Slovenska.
 
 
Ján Friesz ml.
Najvýraznejším úspechom je získanie tzv. double, kedy sa Jánovi podarilo získať titul Majstra Slovenska na rany na ihrisku v Skalici a obhájiť titul Majstra Slovenska na jamky z roku 2013. Hlavne obhajoba titulu Majstra Slovenska na jamky bola plne v Jánovej réžii, keď počas celého turnaja v jamkovke ani raz neťahal za kratší koniec.  
V septembri 2014 reprezentoval Ján Friesz ml. Slovenskú republiku na Majstrovstvách sveta v Japonsku.  Ako jedinému členovi tímu sa jeho výsledok započítaval každý deň  a s výsledkom
+1 za 4 dni obsadil z 209 amatérskych golfistov sveta pekné 96. miesto.  Slovensko ako tím  prvý krát v histórii skončilo s výsledkom pod pár a to -2.   
V júli 2014 reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Európy amatérov v St. Andrews. Po výborne odohratom 1. kole kedy figuroval na 18. mieste sa nakoniec umiestnil v druhej polovici výsledkovej listiny.
Zo zahraničných  turnajov môžeme ešte spomenúť účasť na Portugal Amater Open, Spanish  Amater Open, German Junior Open, French Boys. K úspechom na zahraničných turnajoch patrí prejdenie katom na Slovenia Amater Open a hlavne 30. miesto na Swiss Amater Open kde prešiel katom a nakoniec obsadil pekné 30. miesto.
V júni 2014 Ján Friesz ml. zažil  aj atmosféru veľkého profesionálneho turnaja, keď sa zúčastnil  na základe divokej karty Challenge Profi Tour D+D Real, ktorá sa konala v Penati.
Z ďalších  domácich úspechov môžeme uviesť dve prvenstvá, druhé a tretie miesto na SKGA Tour.
V októbri 2014 sa zúčastnil finálového kola Faldo Series, ktoré sa konalo na ihrisku v Greenbier v USA.
Ján Friesz ml. je členom reprezentačného tímu Slovenska mužov.
(Dňa 11. marca 2015 bude Ján Friesz ml. na slávnostnom zasadnutí SKGA v Bratislave vyhlásený Golfistom roka 2014.)
 
 
Adam Puchmelter
Adam Puchmelter je členom reprezentačného tímu Slovenska do 18 rokov. Na základe tejto skutočnosti reprezentoval  Slovensko na turnaji piatich krajín, ktoré sa konalo v apríli 2014 v Maďarsku.
Vynikajúci výkon podal Adam na Slovenia Amater Open, kde sa do povedomia dostal hlavne po prvom kole, kedy figuroval vo výsledkovej listine na 1. mieste a prešiel cutom.  
Reprezentoval Slovenskú republiku na Majstrovstvách Európy družstiev mužov v B skupine v Čechách. 
Vzornú reprezentáciu Lomnického golfového klubu potvrdil Adam aj na Majstrovstvách Slovenska mužov na rany, keď obsadil výborné 3. miesto a na stupňoch víťazov mal takto náš klub dvoch hráčov.
Na Juniorských majstrovstvách Slovenska konaných na ihrisku Welten obsadil v svojej kategórii do 18 rokov Adam 2. miesto a celkove dosiahol tretí najlepší výsledok .
K úspechom patrí aj 3. miesto na SKGA Tour  konanom na ihrisku Kaskády pri Brne.
V septembri 2014 reprezentoval spoločne s Jánom Frieszom ml. Slovensko na Majstrovstvách Európy družstiev do 18 rokov B skupiny v Maďarsku.
Po víťazstve v kvalifikačnom kole Faldo Series konanom na našom ihrisku, kedy v rozstrele na druhej jamke porazil Jána Friesza ml. postúpil na finálové kolo Faldo Series do USA.
 
 
Už niekoľko rokov prebiehajú počas golfovej sezóny tréningy juniorov LGK a veľmi nás teší, že naši mladí golfisti dosahujú také skvelé výsledky:
Lomnický golfový klub víťazom Pohára prezidenta SKGA 2014
Novým víťazom klubových družstiev žiakov O pohár prezidenta SKGA sa premiérovo stal Lomnický golfový klub v piatok 26.9.2014. Turnaj sa odohral na 18 jamkovom ihrisku v Hrubej Borši (formát na jamky - dva zapásy single a jeden foursome) hralo na ňom 9 družstiev z klubov GC Pegas, GK Agama, GK Hrubá Borša, Lomnický GK, GC Welten, GCC Piešťany, Penati GC a GC Skalica. Juniori z Lomnice nenašli premožiteľov v žiadnom zápase čím získali plný počet 3 bodov. Víťazné družstvo z Lomnice v zložení Vinnaiová Sára, Čičová Táňa, Drábik Matej a Halagovec Flávius získalo pre svoj klub Putovný pohár prezidenta SKGA 2014.
 
Gratulujume a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu! 

 

Share it with your friends

Discussion and comments