Príbeh golfového rezortu Black Stork

Na začiatku príbehu golfového areálu Black Stork bola prvá golfová skúsenosť Ing. Jiřího Hrušku, ktorý bol v roku 1984 pri podpisovaní vládnej dohody s Ruhrgazom v Západnom Nemecku. „Dokument sa pripravoval na golfovom ihrisku a vtedy som sa prvý raz stretol s touto ušľachtilou hrou. Zapáčila sa mi. Môj obchodný partner hral a ja som mu nosil palice,“ spomína prezident Lomnického golfového klubu Ing. Jiří Hruška a zakladateľ golfového rezortu.

V snahe dať Tatrám niečo navyše rozhodol sa vybudovať pod nimi golfové ihrisko. Nadšenie pre vec pomohlo zvládnuť náročné časy sceľovania a vykupovania pozemkov v okolí Veľkej Lomnice.môže podariť, postu Aj keď okolie iniciatíve Jiřího Hrušku nie vždy verilo, dôležité bolo, že pochopenie našiel u úspešného spoluinvestora. Odvaha a viera, že sa to pne začali meniť sny na realitu. Golf sa do Tatier vrátil v roku 1999 na prvej cvičnej lúke. O rok neskôr bolo na svete prírodné 9-jamkové golfové ihrisko, o ďalšie štyri roky pribudlo kryté odpalisko. To už boli ale veci rozbehnuté tak, že o ďalších 6 rokov bolo na svete 18-jamkové ihrisko s novým hotelom a fantastickým zázemím pre všetkých milovníkov golfu pod Vysokými Tatrami. Neskôr prišla ďalšia deviatka. Zárukou kvality ihriska je dohľad pri výstavbe známeho rakúskeho dizajnéra Hansa Erhardta. V roku 2011 získalo golfové ihrisko prestížnu značku kvality A PGA Golf Course a stalo sa tak 19. ihriskom na svete s touto značkou.
 
A čo samotný čierny bocian, ktorý dal celému areálu meno? Príbeh s tým spojený pochádza z roku 2003. Na terase starej klubovne sedela koncom golfovej sezóny skupinka členov Lomnického golfového klubu. Vyhrievajúc sa v posledných jesenných lúčoch slnka skrsla v hlave jedného z relaxujúcich džentlmenov myšlienka zorganizovať seniorský golfový turnaj. V snahe dotiahnuť nápad do konca začali prítomní premýšľať nad vhodným názvom, ktorý by turnaj jednoznačne lokalizoval a odlíšil od konkurencie. Vtedy sa z obrovského množstva nápadov nenápadne vynoril čierny bocian. Tento vzácny prírodný druh sa vďaka neďalekým močiarom pravidelne objavuje na oblohe nad golfovým ihriskom. Jeho výskytu určite pomohli aj biozóny s močiarnymi a mokraďovitými spoločenstvami, ktoré sa vytýčili už pri výstavbe ihriska a do ktorých je vstup zakázaný. Vďaka súhre všetkých týchto priaznivých okolností sa z čierneho bociana stal prakticky už tradičný hostiteľ návštevníkov golfového rezortu, symbolicky nesúceho jeho meno. Pretože neostalo len pri nápade so seniorským turnajom...

 

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia