FootGolf v Tatrách si zamilujete!

 

Od 1. mája 2020 je pre vás otvorené 18-jamkové FootGolfové ihrisko v golfovom rezorte Black Stork vo Veľkej Lomnici na golfovom ihrisku Vardon (C).

Tešíme sa na stretnutie s vami vo Vysokých Tatrách!
 

FootGolf  kombinuje dva najpopulárnejšie športy na svete: futbal a golf. Hrá sa s klasickou futbalovou loptou na golfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53 cm.

Krstným otcom FootGolfového ihriska je futbalista Ján Kozák ml.


Footgolf môžete hrať každý deň od 14:00  (okrem soboty) až do konca sezóny.

Rezervujte si svoj T-time na golfovej recepcii tel. 052 4661 806 alebo golfrecepcia@golfinter.sk.


Keď futbal a golf splynú do jedného.


Stačí sa športovo obliecť (resp. oblečenie podobné golfistom: krátke alebo dlhé nohavice a polokošeľa, nie futbalové oblečenie, štucne áno), obuť si tenisky (nie futbalové kopačky, odporúčame turfy, či halové tenisky) a zobrať so sebou futbalovú loptu veľkosti 5 (v prípade potreby vám ju radi zapožičiame na golfovej recepcii).

Pravidlá footgolfu z veľkej časti zodpovedajú pravidlám golfu.  Skóre sa počíta ako pri golfe, kde sa počíta každá rana, avšak hráči používajú nohy, aby mohli kopať futbalovú loptu cez fairway až k jamke. Najnižší počet kopov určuje víťaza.  Footgolfová jamka sa nachádza mimo greenu, čiže golfisti nie sú absolútne žiadnym spôsobom obmedzovaní. To isté platí aj pre samotnú hru, kedy si hráči footgolfu musia rezervovať Tee time a postupujú po jednotlivých jamkách rovnako ako golfisti.

Každý hráč má vlastnú loptu a v skupine sú maximálne 4 hráči. Lopta je kopaná z odpaliska po fairway na jamku. Štartový kop môže byť kopaný len zo zeme a hráč môže kopať ľavou alebo pravou nohou.  Každý kontakt s loptou sa počíta ako jeden kop. Nehrateľná lopta pod stromom alebo podobne sa vyberá nie bližšie k jamke a hráč si priráta jeden trestný bod. Hráč, ktorý dostane loptu do jamky s najmenším počtom kopov, vyhráva.  Víťazom je hráč s najnižším skóre alebo kto získal najväčší počet jamiek. 

Na ihrisku sa nebehá, nekričí ani nenadáva. Hráči sú zdvorilí ku ostatným hráčom. Pomalší hráči by sa mali nechať predbehnúť rýchlejšie hrajúcou skupinou hráčov. Pieskové bunkre musia hráči opraviť. 

 

Popularita tohto športu po svete enormne stúpa, najviac ihrísk je v Holandsku, Anglicku, USA a Argentíne. Podporujú ho a aktívne hrajú aj bývalé hviezdy svetového futbalu.

 


 

Na stiahnutie:

Cenník
Pravidlá FootGolfu
Miestne pravidlá
FootGolf Course Guide
Score karta
 

Slovenská footgolfová asociácia

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia