EN

Fotogaléria podujatí v Black Stork

XV. ročník O pohár prezidenta LGKPrejsť do galérie

XV. ročník O pohár prezidenta LGK v Black Stork

Prvá októbrová sobota sa v golfovom rezorte Black Stork niesla v znamení XV. ročníka prestížneho turnaja O pohár prezidenta LGK. Pod Tatranskými štítmi 3. októbra 2020 otvoril prestížny turnaj prezident klubu Jiří Hruška spolu s viceprezidentami tradičnou hruškovicou. Ihrisko Black Stork ponúklo skvelé podmienky a počasie bolo ideálne. Po slávnostnom raute si originálne trofeje s hruškou od slovenského umeleckého sochára a dizajnéra Achileasa Sdoukosa odniesli víťazi:

V kategórii STBF netto +9 - 13,4:

1.miesto Dominik Šproch

2.miesto Andrea Vinnaiová

3.miesto Emma Višňovská

 

V kategórii STBF netto 13,5-18,4:

1.miesto Alexander Gálfy

2.miesto Jozef Bilek

3.miesto Ladislav Zoričák st.

 

V kategórii STBF netto 18,5 - 26,4:

1.miesto Štefan Petrovič

2.miesto Slavomír Škyrta

3.miesto Martin Bendik

 

V kategórii STBF netto 26,5 - 54 (37-54 s limitným HCP 36):

1.miesto Patrik Pavličko

2.miesto Renáta Maďarová

3.miesto Mathias Višňovský

FALDO SERIES SLOVAKIA 2020Prejsť do galérie

11. ročník FALDO SERIES SLOVAKIA CHAMPIONSHIP sa uskutočnil 18.8. – 20.8.2020 v golfovom rezorte Black Stork Veľká Lomnica s podporou R&A a European Tour. Počas troch dní 70 hráčov  bojovalo o postup na 24. ročník GRAND FINAL FALDO Series,  ktorý bude v Al Ain v Spojených arabských emirátoch.

Na európske finále postupuje 5 víťazov:

V kategórii  Juniori do 21r.

BABIC Matej 71/71/69

V kategórii  Juniori do 18r.

ZAVACZKI Balint 73/67/69

V kategórii  Juniori do 16r.

BERGENDI René 73/77/70

V kategórii  Juniorky do 21r.

ZACHAROVSKÁ Antónia 72/73/75

V kategórii  Juniorky do 16r.

ŠULÍKOVÁ Alexandra 80/76/74

Over All Winner sa stal ZAVACZKI Balint.

Všetci víťazi okrem medailí a vecných cien  dostali aj podpísanú pozvánku na Grand final od Sir Nick Falda.

Prvý a druhý deň turnaja sa niesol v znamení výraznejších zrážok čo malo za následok  kratší dobeh lôpt. No i napriek tomu kvalita hráčov sa prejavila a víťazi sa tešili zo skóre pod par.

Hrali juniori od 11 rokov, pre mnohých to bola prvá skúsenosť s medzinárodným turnajom pre niektorých prvá skúsenosť zo zadných odpalísk. Vidieť juniorov od 11 do 21 rokov ako krásne hrajú je radosť a ešte väčšia ak vidíte ako juniori hráčsky aj osobnostne rastú. A to je krásne aj na tomto turnaji.

Zavaczki Balint z Maďarska je celkovým víťazom Faldo Series Slovakia 2020. Tento juniorsky talentovaný hráč z kategórie do 18 rokov začal hrať golf, keď mal 3 roky. Jeho prvý učiteľ a tréner bol jeho otec. Cestujú spolu na turnaje dodnes. Balint je 5 násobný maďarský  juniorsky  víťaz za sebou.  S minuloročnou výhrou pokoril doterajší  maďarský rekord. Tento rok ešte môže vyhrať naposledy v juniorskej kategórii. Balint hral prvú golfovú súťaž mal 7 rokov, medzinárodnú súťaž, keď mal 11.  Jeho život je golf a chce pokračovať v jeho štúdiu aj po strednej škole. Kedysi dávno prišiel na Black Stork a hral ihrisko počas rodinnej turistickej dovolenky v Tatrách. Potom, keď mal 14 rokov sa zúčastnil Faldo Series na Slovensku a hral ihrisko 2x tento rok je tretí krát na ihrisku vo Veľkej Lomnici.  Čo pre neho toto víťazstvo znamená? "Ako každé víťazstvo je to tiež veľký úspech. Táto výhra je pre mňa špeciálna, pretože som mal viac účastí na Faldo Series, ale to je prvýkrát, čo sa mi podarilo prekonať všetkých svojich konkurentov a nakoniec si veziem trofej domov."

Charity Golf Cup 2020Prejsť do galérie

Ďalší ročník Charity Golf Cup v poradí už XIV. sa bude konať 07.08.2021. Tešíme sa na vás

ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom  26 020  €

 

Výťažok v hodnote 26 020 € z 13.ročníka charitatívneho golfového turnaja putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“. Za 13 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 263 820 €.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom, zástupcom nadácii a občianskych združení. Symbolické šeky do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mira Šatana, Richarda Lintnera,  Daniely Hantuchovej a ďalších.  Šek v hodnote 6000 € prebral Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska.  

Tlačová správa

 

 

 

Festival jedla a nápojov 14. februára 2020Prejsť do galérie

XVIII. reprezentačný ples LGK 25. januára 2020Prejsť do galérie

XVIII. reprezentačný ples LGK, 25.január 2020

 

Tradičný ples LGK slávnostne otvoril známy golfista a populárny otecko Filip Tuma s prezidentom LGK Jiřím Hruškom v hoteli International**** v strede golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici.

Po celý večer hosťom hrala kapela 4kaBAND so speváčkou Luciou najznámejšie hity a ich zriedkavý oddych bravúrne vyplnil DJ Slavo. Hlavnou hviezdou večera bola mimoriadne šarmantná speváčka Nela Pocisková. Po poslednej  pesničke Vyznanie v jej repertoári vyšiel na pódium módny návrhár Fero Mikloško, ktorý navrhol zaspievať spoločné dueto. A veru im to veľmi dobre spolu znelo J. Parket bol celú noc zaplnený tancujúcimi pármi a bufetové stoly zaplnené samými dobrotami – tentokrát okrem obľúbených špecialít z jelenieho mäsa a diviny pribudli aj gratinované slimáky, žabie stehienka a iné delikatesy.

Výzdoba a prestieranie v štýle Veľkého Gatsbyho vyzdvihla slávnostnú atmosféru tradičného plesu. Šarmantné hostesky, zároveň aj golfistky, niekoľko štýlových oblečených juniorov-golfistov s rodičmi a tombola s cennými výhrami od golfového pobytu v Bulharsku po množstvo iných wellness pobytov až po kartóny skvelých vín potešili všetkých hostí. A príjemná, priateľská až rodinná atmosféra je obrovskou pridanou hodnotou všetkých akcií v golfovom rezorte vo Vysokých Tatrách.

Fotograf: Adrián Forrai

O pohár prezidenta LGK 2019Prejsť do galérie

Nádherné babie leto si užilo na XIV. ročníku prestížneho turnaja O pohár prezidenta LGK v sobotu 12.októbra 93 golfistov, Po chutných raňajkách v hotelovej reštaurácii prestížny turnaj otvoril prezident klubu Jiří Hruška spolu s viceprezidentami tradičnou hruškovicou, ktorá je snáď z roka na rok lepšia J. Ihrisko Black Stork bolo vo vynikajúcej kondícii,  fairwaye mäkučké, greeny rýchle a dostatok chutného občerstvenia po 5., 9. aj 18. jamke. Po slávnostnom raute si originálne sklené trofeje s hruškou od Achileasa Sdoukosa odniesli víťazi:
-kategória +9-13,4:  1. Jozef  Bilek, 2. Tomáš Bálint, 3. Roman Achimský
-kategória 13,5-18.4: 1. Adam Rusinkovič, 2. Karol Gurka, 3. Katarína Halagovcová
-kategória 18.5-26,4: 1. Martin Maček, 2. Michal Pažický, 3. Laura Sivá
-kategória 26,5-54: 1. Jozef Švirloch, 2. Jozef Švajka, 3. Beáta Petrušová

Sir Nick Faldo Visit - 21.septembra 2019Prejsť do galérie

SIR NICK FALDO
najúspešnejší európsky golfista prvýkrát na Slovensku

Slovensko navštívil fenomenálny hráč golfu Sir Nick Faldo. Vyhral 6 grandslamových turnajov, 97 týždňov bol absolútnou svetovou jednotkou a je suverénne najlepším európskym hráčom uvedeným do svetovej golfovej Siene slávy. Kráľovná Alžbeta II. ho poctila rytierskym titulom v roku 2009.  Svetová golfová ikona Sir Nick Faldo zamieril v sobotu 21.septembra 2019 do miesta konania 10 ročníkov juniorských turnajov - golfového ihriska Black Stork vo Veľkej Lomnici.

 

Charizmatický 62-ročný Nick Faldo má za sebou skvelú kariéru a jeho príbeh mnohých inšpiruje. Pre juniorov organizuje po svete golfové turnaje. "Sme v tomto jedineční," povedal Nick Faldo počas návštevy. "Teším sa, že som mohol k vám prísť. Nečakal som, že keď prídem v septembri do Tatier, budete tu mať takú krásnu modrú oblohu a nádherné hory. Som tu prvýkrát a skutočne si to tu užívam," uznal Nick Faldo.

 

Golfovú legendu sprevádzal jeho osobný coach Keith Wood a Mattew Faldo, riaditeľ Faldo Series. Okrem autogramiády a kliniky, na ktorej Nick Faldo predviedol svoje najlepšie tipy a úžasné odpaly, hostia mali možnosť zahrať si na golfovom turnaji alebo trénovať s K. Woodom.  Návšteva vyvrcholila Q&A  session a slávnostnou večerou v hoteli International v strede ihriska.

Photos by Martin Žilka, www.photomartini.com

Tlačová správa
Kompletná galéria
Video #1
Video #2

FALDO SERIES Slovakia 2019Prejsť do galérie

10.ročník slovenského finále FALDO Series pre juniorov od 12 do 21 rokov bol na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 21. do 23.augusta 2019 s podporou svetovej a európskej  golfovej asociácie (The R&A a European Tour). Počas troch dní 56 hráčov  z Česka, Francúzska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovenska a Veľkej Británie bojovalo o postup na 23. ročník GRAND FINAL FALDO Series,  ktorý bude v Al Ain-u v Spojených arabských emirátoch v novembri.  Na európske finále postupuje 5 víťazov: Mart Anthony Karsenbarg 73/75/71, Pavol Mach 70/70/67, Lukáš Janda 78/73/68, Táňa Čičová 79/79/81 a Antónia Zacharovská 73/71/71.

Účastníkom turnaja sa venoval aj osobný tréner Sira Nicka Falda Keith Wood. Na záver zhodnotil, že počas 10tich rokov, čo chodieva do Veľkej Lomnice, vidí herný pokrok nielen u víťazov, ale aj u ostatných účastníkov turnaja. Keith trénuje už 30 rokov a mal to šťastie trénovať aj hráčov na profitúrach, ale rovnako ho tešia výsledky juniorov. Na priebeh turnaja dohliadal aj  Mattew Faldo, syn Sira Nicka Falda, 6-násobného víťaza Major. Mattew potvrdil, že tento rok sa na Slovensku stretneme aj s jeho otcom, ktorý pricestuje 21. septembra.

Kompletná galéria

Zacharovská tretia na Faldo Series Grand Final 2019

FALDO Series Europe Champion 12.-14.november 2019

Vychádzajúca golfová hviezda, 20-ročný Arron Edwards-Hill vyhral 23.ročník Faldo Series Europe Champion v  Al Ain Equestrian, Shooting & Golf Club, Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch. Turnaj bol vyvrcholením brilantnej sezóny Faldo Series v Európe, po oslavách 10 ročníkov na Slovensku, v Čechách a Nemecku. Od marca viac ako 2000 juniorov na 20 kvalifikačných turnajoch po svete súťažilo o postup na vytúžené finále pre 70 hráčov z 18 krajín pod dohľadom 6-násobného Major šampióna Sira Nicka Falda.

Zo slovenského finále, ktoré prebehlo v auguste už 10-ty krát na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici, postúpilo 5 víťazov jednotlivých kategóríí: Antónia Zacharovská, Pavol Mach, Lukáš Janda, Mart Anthony Karsenbarg z Holandska a Lukáš Zušťák (postúpil namiesto Táni Čičovej). Na stupienok víťazov európskeho finále sa postavila jedine Tonka Zacharovská, ktorá sa umiestnila na 3.mieste v kategórii dievčat do 16 rokov, aj keď po 2 kolách presvedčivo viedla, no tretí deň sa jej stala osudnou rana do kraja bunkra na jamke č. 9. V absolútnom poradí sa umiestnila na 30 mieste s výsledkom +8. Na 9.mieste v absolútnom poradí sa umiestnil M.A.Karsenbarg, 10.mieste P.Mach (+1), L.Zušťák a L.Janka na 20.mieste (+4). 

 

“Som nesmierne rada, že som mohla sprevádzať víťazov slovenského kola Faldo Series na európskom finale a Sir Nick Faldo osobne zavítal v septembri do Vysokých Tatier,"  hovorí Sylvia Hrušková, riaditeľka slovenského finále a generálna riaditeľka golfového rezortu Black Stork, ktorá bola zároveň aj medzinárodnou rozhodkyňou počas európskeho finále.


Jednou z úloh hosťovania finalistov je uviesť ich do sveta profesionálneho golfu, získať turnajové skúsenosti,  praktické zručnosti a kontakty s médiami. Sir Nick Faldo im osobne radí aj počas kliniky.  Počas šampionátu, na ktorom Sir Nick Faldo s hrdosťou predstavil nové logo Faldo Series, komentoval: “I continue to be impressed by the quality of these guys and girls coming through.  Anyone that makes a Grand Final deserves to be there on merit, and it’s weeks like these that prove to be the ultimate test.  There are some who come through it and succeed, others who might not.  Those that don’t need to take learnings from the week, go away and try and improve to be able to compete at the next level. Meeting the competitors this week really brings the Faldo Series to life for me and makes me proud of how it’s grown in 23 years to be the stand-out events in junior golf.  We hope the kids this week have had fun, whatever the results, and will continue to work hard when they get back to their respective countries.”

Faldo Series ponúka obrovské možnosti pre vynikajúcich juniorov z každej krajiny otestovať seba samého v konkurencii hráčov z iných krajín na jednom z najlepších ihrísk na svete v Al Ain. Každý šampionát sa hrá na bezchybných ihriskách v Európe. Finále je kvalifikované pre najlepších hráčov z Európy. Mnoho z bývalých hráčov a víťazov Faldo Series dosiahlo vysokú hráčsku úroveň vrátane hviezdy European Tour  Jordan-a Smith-a a Eddie-ho Pepperell-iho, hráčky LET a LPGA Tour Melissy Reid and 4-násobného Major šampióna a hrdinu Ryder Cup-u  Rory-ho  McIlroy-a.  Dnes hrá na 40 turnajoch Faldo Series vo viac ako 30 krajínách ročne vyše tisícky hráčov.

" Na turnaj Faldo Series v UAE, ktorý sa konal v dňoch 12.11 až 14.11 som sa veľmi tešila už augusta. Spolu s Pavlom Macho A Lukášom Zušťákom nás zo Slovenska doprevádzala Sylvia Hrušková, ktorá s nami cestovala, nie len ako doprovod, ale aj ako rozhodkyňa turnaja. Cestovali sme letecky z Viedne do Dubaja. Privítalo nás teplé slnečné počasie a golfové ihrisko, ktoré deň pred našim príchodom zažilo piesočnú búrku, ktorá sa vďaka starostlivosti greenkeeperov neprejavila negatívne na kvalite ihriska. Slnečné počasie, 28°C a výborne greeny dávali už v prvý deň možnosť všetkým zahrať dobré výsledky. Moje ambície na turnaji boli tie najvyššie. Po druhom hracom dni som v svojej kategórii bola prvá, takže na tretí hrací deň som sa veľmi tešila, k čomu mi veľmi pomáhal aj oddych a regenerácia síl v kvalitnom hoteli v Al Ain, kde som na veľkej pohodlnej posteli mala možnosť si dobre pospať a oddýchnuť. V posledný hrací deň moje snaženie zvíťaziť skazila jamka číslo 9, kde som nevedela nájsť po druhej rane loptu a tak som nakonec zahrala túto jamku za nešťastných 10 rán. Táto jamka bola pre mňa, ako keby začarovaná a vďaka tejto jamke som sa umiestnila v svojej kategórii až na 3.mieste. Aj napriek tomu sa mi hralo výborne. Netradičným osviežením celého turnaja bol Sir Nick Faldo, ktorý okrem toho, že sa dokázal s nami o golfe porozprávať nám pripravil aj netradičný program na strelnici, kde sme si mohli zasúťažiť a vyblázniť sa. Na turnaji Faldo Series v Al Ain som bola už druhýkrát. Veľmi sa mi tento turnaj páči. V golfovej sezóne 2020 urobím všetko preto, aby sa mi opäť podarilo postúpiť na tento turnaj, a aby som dokázala jamke číslo 9, že ma nezastaví dosiahnuť víťazstvo. Za moje výsledky ďakujem hlavne pani Sylvii Hruškovej, ktorá má podporovala v každom smere a pomáhala mi aj psychicky. Touto cestou by som chcela osloviť všetkých golfistov a golfistky na Slovensku, aby aj v budúcej sezóne prišli bojovať o účasť na takomto turnaji, pretože zahrať si turnaj Faldo Series vám prinesie určite neopakovateľné a nezabudnuteľné zážitky. "

A. Zacharovská

Charity Golf Cup 2019Prejsť do galérie

ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom  rekordných 28 212  €

 

Výťažok v hodnote 28 212 € z 12.ročníka charitatívneho golfového turnaja putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“. Za 12 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 237 800 €.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom, zástupcom nadácii a občianskych združení. Symbolické šeky do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mira Šatana, Richarda Lintnera, Adely Vinczeovej a ďalších.  Šek v hodnote 5000 € prebrala Zuzana Horváthová, manažérka projektu Hodina deťom. 

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu a šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Richarda Lintnera, Marka Daňa, Martina Cibáka,  Jána Lašáka  aj Daniela Hantuchová a osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák , Filip Tuma a Adela s Viktorom Vinczeovi. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia,  hokejisti dresy, hokejky a helmy.  
Pri dražbe svojich červených šiat z ChartShow sa Adela spýtala, či vydražené dresy hokejistov boli prepotené.  "Keď áno, dodatočne šaty dopotím ". Daniela Hantuchová venovala do dražby raketu "samohrajku" za 500 €

 Najviac  ocenený opäť hokejový dres Mariána Hossu za 1000€, Orechovica vlastnej výroby Adyho Hajdu sa zastavila na cene 300 € a figovník "vyšší ako Zdeno Chára" z vlastnej produkcie Milana Kňažka za 150 €.  "Odvážnejší sa môžu aj figovým listom prikryť," uzavrel M.Kňažko.

Víťazom turnaja sa stali 2 flajty  s rovnakým počtom rán 61 (Par ihriska je 72) s kapitánkou Adelou Vinczeovou (zároveň víťazi v kategórii "Netto" - prepočet na HCP)  a kapitánom - hokejistom Phillipom Johanssonom. V kategórii netto Na druhom mieste  flajt Jána Lašáka a Marka Daňa.

Systém hry „texas scramble“, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili aj menej  zdatní hráči a tak nadšenci golfu tak prostredníctvom golfu spojili príjemné s užitočným.

„Tento rok náš charitatívny turnaj pomohol deťom a občianskym združeniam vo výške viac ako 28 tisíc eur. Ďakujem všetkým za účasť a podporu. Znova sa potvrdilo, že ľudia, ktorí na turnaj prišli, ukázali  veľké srdcia a ochotu pomôcť," povedal dojatý Peter Bondra, ktorý bol pri koordinovaní celej akcie precízny, profesionálny a vždy prítomný tam, kde to bolo potrebné.

Počas 9-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol viac ako 61 000 €  na projekty trávenia voľného času, na pomoc deťom v sociálnej núdzi a deťom so zdravotným hendikepom" povedala Zuzana Horváthová, manažérka projektu Hodiny deťom. Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom, patrí veľká vďaka."

Kompletná galéria

 

Majstrovstvá LGK v rankingu WAGR 2019Prejsť do galérie

18. otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK) na rany, zaradené vo WAGR (World Amateur Golf Ranking) prebehli na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 26. do 28.júla 2019. Záujem o majstrovstvá bol enormný: na turnaji hralo 103 golfistov z krajín V4 a z toho 18 profesionálnych hráčov golfu, ktorí hrali o price money vo výške 3500€.  Po prvom dni pred spoločným fotením a slávnostnou večerou bola oficiálne odkrytá lavička Janka Peča, ktorý roky pomáhal na tatranských golfových turnajoch, miloval golf a aj Black Stork. Stalo sa to v deň jeho  nedožitých 51. narodenín a každý si môže oddýchnuť po 9 jamkách na lavičke s jeho odkazom pri odpalisku 10.jamky.

Juraj Zvarík hneď v prvý deň zahral rekord ihriska 65 rán (PAR ihriska je 72), druhý deň zahral 67,  tretí 69 - so skóre 201 rán (-15 rán za 3 dni) sa stal víťazom PRO kategórie a odniesol si za svoj vynikajúci výkon 1500€.  Na druhom mieste sa umiestnil Adam Puchmelter (v roku 2017 zahral prvýkrát rekord ihriska 65 rán) s výsledkom 68/70/68, skóre 206 a price money 870€. Tretie miesto obsadil Tomáš Beck (74/77/73; skóre 224) a získal 600€. Za ním nasledoval Michal Brezovský (skóre 226) 350 a eur a Tomáš Jusko (skóre 229) a 180 eur.

V open kategórii muži vyhral Oliver Csanyi z Maďarska (72/73/70, skóre 215), za ním Matúš Maďar (skóre 225) pred Jakubom Hrindom (skóre 226). Matúš Maďar sa stal znova  majstrom LGK už tretíkrát za radom mužmi.  Vicemajstrami klubu sa stali Jakub Hrinda a Flávius Halagovec.

V open kategórii ženy získala 1.miesto Laila Hrindová (skóre 230), za ňou sa umiestnila Alexandra Šulíková (skóre 235) a Táňa Čičová (skóre 243). Titul majsterky LGK na rany získala Laila Hrindová, vicemajsterkami LGK sa stali Táňa Čičová a Miriam Kochová. Seniorským majstrom klubu sa stal Peter Jurko (skóre 241) pred Petrom Bondrom, najlepšou seniorkou sa stala Eva Jurková a v kategórii Super senior od 65 rokov sa na prvom mieste umiestnil Peter Petras, najlepšou superseniorkou sa stala Paula Daduláková.

Víťazi jednotlivých kategórii si odniesli nielen krásne trofeje, ale aj maľované obrazy od profesionálneho golfistu Milana Sopka, ktorý na turnaji aj hral.

 

"Naše veľké ďakujem patrí greenkeeprom, ihrisko je vo výbornej kondícii. Je úžasné, čo robí LGK pre golfistov", povedal absolútny víťaz turnaja PRO Juraj Zvarík.

"Z roka na rok hrajú na turnaji lepší hráči, majú lepšie výsledky a my sa tešíme na ďalší ročník", skonštatovala Laila Hrindová pri preberaní trofeje.

„Som šťastná, prežili sme 3 nádherné dni plné vynikajúcich výsledkov, v skvelej atmosfére. Počasie nám prialo, v nedeľu sme dohrali turnaj a o 19:00 prišla búrka. Máme radosť, že hráči svojim rekordným záujmom o hru ocenili vysokú kvalitu ihriska a organizáciu turnaja v 20. roku založenia LGK," hovorí Sylvia Hrušková, viceprezidentka LGK.

 

Kompletná galéria

SKI&GOLF World Championship 2019Prejsť do galérie

Blahoželáme tímu Black Stork Slovakia, ktorý získal 7.miesto z 35 tímov na svetovom finále SKI&GOLF v Kaprune - Zell am See v Rakúsku. Piati víťazi slovenského finále SKI&GOLF (6.-7.apríla 2019) sa spomedzi 188 pretekárov na šampionáte v Rakúsku sa umiestnili nasledovne:

Antónia Zacharovská (LGK), 1.miesto v kategórii Junior/Women (24. v celkovom poradí; 321 bodov: 176; 73, 72=321,04)
Matúš Maďar (LGK), 6.miesto v kategórii Main Men (18. v celkovom poradí: 171,48; 76,71=318,48)

Roman Staník (Red Fox Malá Ida), 9.miesto v kategórii Age Men  (27.v celkovom poradí: 148; 88,91=327,08)
Przemek Novak (Poľsko), 16.miesto v kategórii Masters Men (53.v celkovom poradí: 161; 88,93=342,08)
Tomáš Milata (Čechy), 15.miesto v kategórii Main Men (84. v celkovom poradí: 179;91,88=358)

MIX páry - 1.miesto A.Zacharovská a F.Gola (zo Švajčiarska)
SKI - 11.miesto Roman Staník (dosiahol najlepší čas na lyžiach z tímu Black Stork Slovakia)
GOLF - 3.miesto Tonka a 4.miesto Matúš po 2 kolách golfu (pred nimi sa umiestnili iba 2 profesionálni hráči!)

 

KOMPLETNÁ GALÉRIA

SKI&GOLF SLOVAKIA 2019Prejsť do galérie

Zažiť neopakovateľnú atmosféru a zároveň predviesť športové zručnosti ponúkol 10. ročník pretekov SKI & GOLF Slovakia Championship, ktorý prebehol 6. – 7. apríla 2019. 26 pretekári zo Slovenska, Čiech a Poľska si zmerali sily v dvoch športoch, ktoré majú v Tatrách vyše storočnú tradíciu a 5 víťazov bude v máji 2019 reprezentovať našu krajinu na svetovom šampionáte v Zell am See – Kaprun, v Rakúsku.

Na zjazdovke Interski na Štrbskom Plese čakala pretekárov náročná slalomárska trať, ktorú prešli dvakrát a počítal sa im len lepší čas.Najlepší čas lyžiarskych pretekov bol násobený koeficientom 4 a sčítaný s plným golfovým skóre z oboch golfových kôl na 18 jamiek. Absolútnym víťazom obrovského slalomu sa stal Roman Staník s časom 36 sekúnd, ktorý už 5x postúpil na svetové finále. Za ním nasledoval Pavel Fatura s časom 37,69 sekúnd a Przemek Nowak s časom 38,02 sekúnd. Potom už „zlyžovali“ na golfové ihrisko Black Stork vo Veľkej Lomnici na letné gríny 9-jamkového ihriska Taylor (A). Zmena nadmorskej výšky, prepočítanie výsledkov z lyžovania a jarný hustý dážď dali pretekom napätie. Absolútnym víťazom 10. ročníka SKI&GOLF sa stal Matúš Maďar so skóre 306,08 bodov. Reprezentačný tím BLACK STORK Slovakia na už 16. Majstrovstvách sveta SKI&GOLF v stredisku v Rakúsku od 8. do 12. mája 2019 budú tvoriť: Matúš Maďar, Roman Staník, Antónia Zacharovská, Przemek Nowak a Tomáš Milata vďaka 4.priečke v absolútnom poradí.

Víťazi SKI&GOLF Slovakia 2019 v jednotlivých kategóriách:
JUNIORS: Antónia Zacharovská (skóre 317,52; 40,88 sek, 78 a 76 rán)
MAIN CLASS: Matúš Maďar (skóre 306,08; 39,77 sek, 69 a 78 rán)
MID AGE: Roman Staník (skóre 317; 36 sek, 88 a 85 rán)
MASTERS: Przemek Nowak (skóre 250,17; 38,02 sek, 97 a 85 rán)
OPEN (bez postupu na svetové finále, potrebný HCP pod 18): Marek Sochor (skóre 373,60; 40,15 sek, 111 a 102 rán)

KOMPLETNÁ GALÉRIA
GALÉRIA SKI&GOLF SLOVAKIA 2018

O pohár prezidenta LGK 2018Prejsť do galérie

Nádherné babie leto si užilo na XIII. ročníku prestížneho turnaja O pohár prezidenta LGK v sobotu 13.októbra až 100 golfistov. Pred otvorením si hráči pochutnali na raňajkách v hotelovej reštaurácii. Prestížny turnaj otvoril prezident klubu Jiří Hruška spolu s viceprezidentami tradičnou hruškovicou, ktorá sa aj tento rok skutočne vydarila! Fairwaye boli mäkkučké ako plyšový koberec a občerstvenia dostatok nielen po 9. jamke, ale aj po 5., aj po 18. jamke. Slávnostný raut pri gitarových sólach po skočení turnaja plynulo prešiel do posedenia členov a priateľov klubu a neplánovaného speváckeho vystúpenia hráčov :-). Originálne sklené trofeje od Achileasa Sdoukosa si odniesli víťazi:

- kategória +9-13,4: Balažia Matej, Maďar Matúš, Janovčík Róbert
- kategória 13,5-18.4: Kaščák Tomáš, Tribula Roland, Gálfy Alexander
- kategória 18.5-26,4: Habas Jozef, Šproch Dominik, Baláž Oldrich
- kategória 26,5-54: Bohunčák Rastislav, Lukáčová Renáta, Hohol Jozef

Vyhodnotenie pokračovalo odovzdávaním cien po túre 8 turnajoch Grand Prix Black Stork, kde sa najlepšie umiestnili títo hráči:

- kategória +4 - 15,4 STBF BRUTTO - Zacharovská Antónia
- kategória 15,5 - 22,4 STBF NETTO - Šproch Dominik
- kategória  22,5 - 36 STBF NETTO , 37-54 s HCP 36 - Beráts Juraj

Trofeje z Majstrovstiev LGK na jamky si odniesli domov:

- Halágovec Flávius - Majster LGK na jamky 2017
- Škovira Rudolf - Majster LGK na jamky 2018
- Balčák Miroslav - 1. Vicemajster LGK na jamky 2018

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a veríme, že sa na tomto turnaji uvidíme opäť o rok!

KOMPLETNÁ GALÉRIA

Rezervujte si vašu izbu priamo na našej stránke v najlepšej cene a získajte ďalšie doplnkové služby zdarma.

Dobrovoľnou registráciou Vášho e-mailu nám udeľujete súhlas s jeho spracovaním pre účely zasielania noviniek a ponúk golfového rezortu Black Stork. Odhlásiť sa môžete kedykoľvek v päte nášho newslettru.