EN

Fotogaléria podujatí v Black Stork

O pohár prezidenta LGK 2019Prejsť do galérie

Nádherné babie leto si užilo na XIV. ročníku prestížneho turnaja O pohár prezidenta LGK v sobotu 12.októbra 93 golfistov, Po chutných raňajkách v hotelovej reštaurácii prestížny turnaj otvoril prezident klubu Jiří Hruška spolu s viceprezidentami tradičnou hruškovicou, ktorá je snáď z roka na rok lepšia J. Ihrisko Black Stork bolo vo vynikajúcej kondícii,  fairwaye mäkučké, greeny rýchle a dostatok chutného občerstvenia po 5., 9. aj 18. jamke. Po slávnostnom raute si originálne sklené trofeje s hruškou od Achileasa Sdoukosa odniesli víťazi:
-kategória +9-13,4:  1. Jozef  Bilek, 2. Tomáš Bálint, 3. Roman Achimský
-kategória 13,5-18.4: 1. Adam Rusinkovič, 2. Karol Gurka, 3. Katarína Halagovcová
-kategória 18.5-26,4: 1. Martin Maček, 2. Michal Pažický, 3. Laura Sivá
-kategória 26,5-54: 1. Jozef Švirloch, 2. Jozef Švajka, 3. Beáta Petrušová

Sir Nick Faldo VisitPrejsť do galérie

SIR NICK FALDO
najúspešnejší európsky golfista prvýkrát na Slovensku

Slovensko navštívil fenomenálny hráč golfu Sir Nick Faldo. Vyhral 6 grandslamových turnajov, 97 týždňov bol absolútnou svetovou jednotkou a je suverénne najlepším európskym hráčom uvedeným do svetovej golfovej Siene slávy. Kráľovná Alžbeta II. ho poctila rytierskym titulom v roku 2009.  Svetová golfová ikona Sir Nick Faldo zamieril v sobotu 21.septembra 2019 do miesta konania 10 ročníkov juniorských turnajov - golfového ihriska Black Stork vo Veľkej Lomnici.

 

Charizmatický 62-ročný Nick Faldo má za sebou skvelú kariéru a jeho príbeh mnohých inšpiruje. Pre juniorov organizuje po svete golfové turnaje. "Sme v tomto jedineční," povedal Nick Faldo počas návštevy. "Teším sa, že som mohol k vám prísť. Nečakal som, že keď prídem v septembri do Tatier, budete tu mať takú krásnu modrú oblohu a nádherné hory. Som tu prvýkrát a skutočne si to tu užívam," uznal Nick Faldo.

 

Golfovú legendu sprevádzal jeho osobný coach Keith Wood a Mattew Faldo, riaditeľ Faldo Series. Okrem autogramiády a kliniky, na ktorej Nick Faldo predviedol svoje najlepšie tipy a úžasné odpaly, hostia mali možnosť zahrať si na golfovom turnaji alebo trénovať s K. Woodom.  Návšteva vyvrcholila Q&A  session a slávnostnou večerou v hoteli International v strede ihriska.

Photos by Martin Žilka, www.photomartini.com

Tlačová správa
Kompletná galéria
Video #1
Video #2

FALDO SERIES Slovakia 2019Prejsť do galérie

10.ročník slovenského finále FALDO Series pre juniorov od 12 do 21 rokov bol na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 21. do 23.augusta 2019 s podporou svetovej a európskej  golfovej asociácie (The R&A a European Tour). Počas troch dní 56 hráčov  z Česka, Francúzska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovenska a Veľkej Británie bojovalo o postup na 23. ročník GRAND FINAL FALDO Series,  ktorý bude v Al Ain-u v Spojených arabských emirátoch v novembri.  Na európske finále postupuje 5 víťazov: Mart Anthony Karsenbarg 73/75/71, Pavol Mach 70/70/67, Lukáš Janda 78/73/68, Táňa Čičová 79/79/81 a Antónia Zacharovská 73/71/71.

Účastníkom turnaja sa venoval aj osobný tréner Sira Nicka Falda Keith Wood. Na záver zhodnotil, že počas 10tich rokov, čo chodieva do Veľkej Lomnice, vidí herný pokrok nielen u víťazov, ale aj u ostatných účastníkov turnaja. Keith trénuje už 30 rokov a mal to šťastie trénovať aj hráčov na profitúrach, ale rovnako ho tešia výsledky juniorov. Na priebeh turnaja dohliadal aj  Mattew Faldo, syn Sira Nicka Falda, 6-násobného víťaza Major. Mattew potvrdil, že tento rok sa na Slovensku stretneme aj s jeho otcom, ktorý pricestuje 21. septembra.

Kompletná galéria

Detská golfová škola 2019 - III. turnusPrejsť do galérie

Charity Golf Cup 2019Prejsť do galérie

ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom  rekordných 28 212  €

 

Výťažok v hodnote 28 212 € z 12.ročníka charitatívneho golfového turnaja putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“. Za 12 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 237 800 €.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom, zástupcom nadácii a občianskych združení. Symbolické šeky do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mira Šatana, Richarda Lintnera, Adely Vinczeovej a ďalších.  Šek v hodnote 5000 € prebrala Zuzana Horváthová, manažérka projektu Hodina deťom. 

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu a šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Richarda Lintnera, Marka Daňa, Martina Cibáka,  Jána Lašáka  aj Daniela Hantuchová a osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák , Filip Tuma a Adela s Viktorom Vinczeovi. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia,  hokejisti dresy, hokejky a helmy.  
Pri dražbe svojich červených šiat z ChartShow sa Adela spýtala, či vydražené dresy hokejistov boli prepotené.  "Keď áno, dodatočne šaty dopotím ". Daniela Hantuchová venovala do dražby raketu "samohrajku" za 500 €

 Najviac  ocenený opäť hokejový dres Mariána Hossu za 1000€, Orechovica vlastnej výroby Adyho Hajdu sa zastavila na cene 300 € a figovník "vyšší ako Zdeno Chára" z vlastnej produkcie Milana Kňažka za 150 €.  "Odvážnejší sa môžu aj figovým listom prikryť," uzavrel M.Kňažko.

Víťazom turnaja sa stali 2 flajty  s rovnakým počtom rán 61 (Par ihriska je 72) s kapitánkou Adelou Vinczeovou (zároveň víťazi v kategórii "Netto" - prepočet na HCP)  a kapitánom - hokejistom Phillipom Johanssonom. V kategórii netto Na druhom mieste  flajt Jána Lašáka a Marka Daňa.

Systém hry „texas scramble“, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili aj menej  zdatní hráči a tak nadšenci golfu tak prostredníctvom golfu spojili príjemné s užitočným.

„Tento rok náš charitatívny turnaj pomohol deťom a občianskym združeniam vo výške viac ako 28 tisíc eur. Ďakujem všetkým za účasť a podporu. Znova sa potvrdilo, že ľudia, ktorí na turnaj prišli, ukázali  veľké srdcia a ochotu pomôcť," povedal dojatý Peter Bondra, ktorý bol pri koordinovaní celej akcie precízny, profesionálny a vždy prítomný tam, kde to bolo potrebné.

Počas 9-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol viac ako 61 000 €  na projekty trávenia voľného času, na pomoc deťom v sociálnej núdzi a deťom so zdravotným hendikepom" povedala Zuzana Horváthová, manažérka projektu Hodiny deťom. Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom, patrí veľká vďaka."

Kompletná galéria

 

Majstrovstvá LGK v rankingu WAGR 2019Prejsť do galérie

18. otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK) na rany, zaradené vo WAGR (World Amateur Golf Ranking) prebehli na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 26. do 28.júla 2019. Záujem o majstrovstvá bol enormný: na turnaji hralo 103 golfistov z krajín V4 a z toho 18 profesionálnych hráčov golfu, ktorí hrali o price money vo výške 3500€.  Po prvom dni pred spoločným fotením a slávnostnou večerou bola oficiálne odkrytá lavička Janka Peča, ktorý roky pomáhal na tatranských golfových turnajoch, miloval golf a aj Black Stork. Stalo sa to v deň jeho  nedožitých 51. narodenín a každý si môže oddýchnuť po 9 jamkách na lavičke s jeho odkazom pri odpalisku 10.jamky.

Juraj Zvarík hneď v prvý deň zahral rekord ihriska 65 rán (PAR ihriska je 72), druhý deň zahral 67,  tretí 69 - so skóre 201 rán (-15 rán za 3 dni) sa stal víťazom PRO kategórie a odniesol si za svoj vynikajúci výkon 1500€.  Na druhom mieste sa umiestnil Adam Puchmelter (v roku 2017 zahral prvýkrát rekord ihriska 65 rán) s výsledkom 68/70/68, skóre 206 a price money 870€. Tretie miesto obsadil Tomáš Beck (74/77/73; skóre 224) a získal 600€. Za ním nasledoval Michal Brezovský (skóre 226) 350 a eur a Tomáš Jusko (skóre 229) a 180 eur.

V open kategórii muži vyhral Oliver Csanyi z Maďarska (72/73/70, skóre 215), za ním Matúš Maďar (skóre 225) pred Jakubom Hrindom (skóre 226). Matúš Maďar sa stal znova  majstrom LGK už tretíkrát za radom mužmi.  Vicemajstrami klubu sa stali Jakub Hrinda a Flávius Halagovec.

V open kategórii ženy získala 1.miesto Laila Hrindová (skóre 230), za ňou sa umiestnila Alexandra Šulíková (skóre 235) a Táňa Čičová (skóre 243). Titul majsterky LGK na rany získala Laila Hrindová, vicemajsterkami LGK sa stali Táňa Čičová a Miriam Kochová. Seniorským majstrom klubu sa stal Peter Jurko (skóre 241) pred Petrom Bondrom, najlepšou seniorkou sa stala Eva Jurková a v kategórii Super senior od 65 rokov sa na prvom mieste umiestnil Peter Petras, najlepšou superseniorkou sa stala Paula Daduláková.

Víťazi jednotlivých kategórii si odniesli nielen krásne trofeje, ale aj maľované obrazy od profesionálneho golfistu Milana Sopka, ktorý na turnaji aj hral.

 

"Naše veľké ďakujem patrí greenkeeprom, ihrisko je vo výbornej kondícii. Je úžasné, čo robí LGK pre golfistov", povedal absolútny víťaz turnaja PRO Juraj Zvarík.

"Z roka na rok hrajú na turnaji lepší hráči, majú lepšie výsledky a my sa tešíme na ďalší ročník", skonštatovala Laila Hrindová pri preberaní trofeje.

„Som šťastná, prežili sme 3 nádherné dni plné vynikajúcich výsledkov, v skvelej atmosfére. Počasie nám prialo, v nedeľu sme dohrali turnaj a o 19:00 prišla búrka. Máme radosť, že hráči svojim rekordným záujmom o hru ocenili vysokú kvalitu ihriska a organizáciu turnaja v 20. roku založenia LGK," hovorí Sylvia Hrušková, viceprezidentka LGK.

 

Kompletná galéria

SKI&GOLF World Championship 2019Prejsť do galérie

Blahoželáme tímu Black Stork Slovakia, ktorý získal 7.miesto z 35 tímov na svetovom finále SKI&GOLF v Kaprune - Zell am See v Rakúsku. Piati víťazi slovenského finále SKI&GOLF (6.-7.apríla 2019) sa spomedzi 188 pretekárov na šampionáte v Rakúsku sa umiestnili nasledovne:

Antónia Zacharovská (LGK), 1.miesto v kategórii Junior/Women (24. v celkovom poradí; 321 bodov: 176; 73, 72=321,04)
Matúš Maďar (LGK), 6.miesto v kategórii Main Men (18. v celkovom poradí: 171,48; 76,71=318,48)

Roman Staník (Red Fox Malá Ida), 9.miesto v kategórii Age Men  (27.v celkovom poradí: 148; 88,91=327,08)
Przemek Novak (Poľsko), 16.miesto v kategórii Masters Men (53.v celkovom poradí: 161; 88,93=342,08)
Tomáš Milata (Čechy), 15.miesto v kategórii Main Men (84. v celkovom poradí: 179;91,88=358)

MIX páry - 1.miesto A.Zacharovská a F.Gola (zo Švajčiarska)
SKI - 11.miesto Roman Staník (dosiahol najlepší čas na lyžiach z tímu Black Stork Slovakia)
GOLF - 3.miesto Tonka a 4.miesto Matúš po 2 kolách golfu (pred nimi sa umiestnili iba 2 profesionálni hráči!)

 

KOMPLETNÁ GALÉRIA

SKI&GOLF SLOVAKIA 2019Prejsť do galérie

Zažiť neopakovateľnú atmosféru a zároveň predviesť športové zručnosti ponúkol 10. ročník pretekov SKI & GOLF Slovakia Championship, ktorý prebehol 6. – 7. apríla 2019. 26 pretekári zo Slovenska, Čiech a Poľska si zmerali sily v dvoch športoch, ktoré majú v Tatrách vyše storočnú tradíciu a 5 víťazov bude v máji 2019 reprezentovať našu krajinu na svetovom šampionáte v Zell am See – Kaprun, v Rakúsku.

Na zjazdovke Interski na Štrbskom Plese čakala pretekárov náročná slalomárska trať, ktorú prešli dvakrát a počítal sa im len lepší čas.Najlepší čas lyžiarskych pretekov bol násobený koeficientom 4 a sčítaný s plným golfovým skóre z oboch golfových kôl na 18 jamiek. Absolútnym víťazom obrovského slalomu sa stal Roman Staník s časom 36 sekúnd, ktorý už 5x postúpil na svetové finále. Za ním nasledoval Pavel Fatura s časom 37,69 sekúnd a Przemek Nowak s časom 38,02 sekúnd. Potom už „zlyžovali“ na golfové ihrisko Black Stork vo Veľkej Lomnici na letné gríny 9-jamkového ihriska Taylor (A). Zmena nadmorskej výšky, prepočítanie výsledkov z lyžovania a jarný hustý dážď dali pretekom napätie. Absolútnym víťazom 10. ročníka SKI&GOLF sa stal Matúš Maďar so skóre 306,08 bodov. Reprezentačný tím BLACK STORK Slovakia na už 16. Majstrovstvách sveta SKI&GOLF v stredisku v Rakúsku od 8. do 12. mája 2019 budú tvoriť: Matúš Maďar, Roman Staník, Antónia Zacharovská, Przemek Nowak a Tomáš Milata vďaka 4.priečke v absolútnom poradí.

Víťazi SKI&GOLF Slovakia 2019 v jednotlivých kategóriách:
JUNIORS: Antónia Zacharovská (skóre 317,52; 40,88 sek, 78 a 76 rán)
MAIN CLASS: Matúš Maďar (skóre 306,08; 39,77 sek, 69 a 78 rán)
MID AGE: Roman Staník (skóre 317; 36 sek, 88 a 85 rán)
MASTERS: Przemek Nowak (skóre 250,17; 38,02 sek, 97 a 85 rán)
OPEN (bez postupu na svetové finále, potrebný HCP pod 18): Marek Sochor (skóre 373,60; 40,15 sek, 111 a 102 rán)

KOMPLETNÁ GALÉRIA
GALÉRIA SKI&GOLF SLOVAKIA 2018

Rezervujte si vašu izbu priamo na našej stránke v najlepšej cene a získajte ďalšie doplnkové služby zdarma.

Dobrovoľnou registráciou Vášho e-mailu nám udeľujete súhlas s jeho spracovaním pre účely zasielania noviniek a ponúk golfového rezortu Black Stork. Odhlásiť sa môžete kedykoľvek v päte nášho newslettru.