Skvelý Jakub Hrinda na German International Amateur Championship 2023

Na 83. Medzinárodných majstrovstvách Nemecka amatérov pokračoval čerstvý majster Slovenska Jakub Hrinda vo skvelých výkonoch. Majstrovstvá Nemecka sa hrali v GC München Valley 27. - 30. júna 2023. Jakub sa v silnej medzinárodnej konkurencii nestratil, súperom pre všetkých golfistov bolo nielen náročné ihrisko, ale aj silné vetry a dažde, ktoré sprevádzali tento šampionát. Jakub zaznamenal skvelý výsledok, so skóre -6 (72-72-65-73) sa umiestnil v najlepšej desiatke na delenom 9. mieste. V 3. kole zahral Jakub 7 rán pod par (65) a to bolo najnižšie skóre kola (podobne zahral ešte Bence Bertenyi), od nich si nižšie skóre zapísal iba víťaz, domáci hráč Dobrunz Nils, ktorý v 2. kole zahral -9/63.

Jakubovi gratulujeme k super výsledku a ďakujeme za reprezentáciu slovenského golfu.

Zdroj: www.skga.sk

 

Majstrom Slovenska 2023 v hre na rany sa stal Jakub Hrinda

Medzi mužmi zviedla veľký súboj trojica Jakub Hrinda, Andrej Chochol a Jack Maxey. Jakub Hrinda (-6/210) zvíťazil aj vďaka miernemu náskoku z 2. kola o jedinú ranu pred Andrejom Chocholom (-5/211). Angličan Jack Maxey (-4/212) si udržal tretiu priečku. 

Národní víťazi si odniesli putovné trofeje majstrov Slovenska. Víťazi medzinárodných kategórií získali krásne a hodnotné diela od Gordana Glass.

Zdroj: www.skga.sk

Jakub Hrinda tesne za prvou dvadsiatkou

Slovenský reprezentant Jakub Hrinda zahral aj v záverečnom kole Majstrovstiev Európy amatérov pod par (-3) a posunul sa o 15 priečok na konečné delené 21. miesto. Jakub začal výborne, na prvých piatich jamkách zahral 4 birdie a par, pridal ešte dve bogey a birdie a po kolách 68-71-66-69 si zapísal konečné skóre -14. Jakub gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

Víťazom ME amatérov v Pärnu Bay Golf Links v Estónsku sa stal so skóre -21 Španiel José Luis Ballester Barrio, ktorý začal 4. kolo eagle a zakončil bogey.

Zdroj: www.skga.sk

 

Famózny Jakub Hrinda!
Na štvrtom turnaji aktuálnej golfovej univerzitnej sezóny 2022 dosiahol slovenský golfista Jakub Hrinda vynikajúci výsledok. Na turnaji Visit Stockton Pacific Invitational v kalifornskom Stockton Golf and Country Clube skončil na 1. mieste v konkurencii 93 golfistov so skóre -14/199 po kolách 70-62-67. Jakub bol výborný predovšetkým v 2. kole keď dosiahol najnižšie skóre svojej univerzitnej kariéry. Svoj tím George Washington University potiahol na 4. miesto.
Na prvom turnaji sezóny - VCU Shootout v Country Club of Virginia v Richmonde - skončil Jakub na 2. mieste, keď tiež zahral -14.
 
Zdroj: www.skga.sk
 
 
Majstrovstvá Európy ženských klubových tímov 2021 v Golf de Fontainebleau
 
Lomnický GK skončil napkon na Majstrovstvách Európy ženských klubových tímov 2021 v Golf de Fontainebleau na 12. mieste so skóre +37/469 (15-154-157), od 10. miesta ho delili 4 rany. Aj v záverečný deň bola z našich najlepšia Antónia Zacharovská, zahrala +5/77 a jej celkový výsledok stačil na delené 12. miesto v hodnotení jednotlivcov. Linda Ilavská sa zlepšila aj v tretí deň, dnes +8/80 a po kolách 83-81-80) jej patrí delené 33. miesto (+28/244). Emma Višňovská sa darilo o niečo menej a po kolách 84-86-87 skončila 47. priečke (+41/257).
 
 
3. miesto pre ženský tím LGK na Majstrovstvách Slovenska klubových družstiev 2019 Heritage Course v Penati
 
Golf Resort hostil od piatku 30. augusta 2019 Majstrovstvá Slovenska klubových družstiev. Tento rok bol v znamení silnej a početnej účasti 25 družstiev z celého Slovenska. Po troch dňoch a 54 jamkách obsadili Táňa Čičová a Tonka Zacharovská s celkovým počtom rán 458 nádherné 3. mieto. Mužský tím (Matúš Maďar, Flávius Halagovec a Brudňák Marek) skončil na peknom 9.mieste so 493 ranami z 18. zúčastnených mužských tímov. Gratulujeme!
 
 

1. miesto Jakuba Hrindu na Turkisch Amateru Open

Tohtoročný Turkish Amateur Open sa konal na ihrisku Gloria golf course, dejisku Challenge Tour, čo tento rok prilákalo aj niekoľko desiatok silnejších hráčov. V poli bolo 83 mužov, cutom prešlo 40 hráčov. Viac ako polovica zúčastnených hráčov mali plusové hcp. Jakub hral na championship ihrisku (par 72) skóre 70, 77, 67 a 71, a vyhral až v play-off. Víťazstvom na turnaji Jakub vyhral pozvánku na Challenge tour šampionát v Turecku na jar 2019 a tiež od Turkish Airlines sponzorovanú business letenku okolo sveta. Víťazkou v ženskej kategórii sa stala Natália Guseva z Ruska.

 

Liala Hrindová na tímových majstrovstvách Európy

Laila Hrindová sa v kvalifikácii tímových majstrovstiev Európy žien v rakúskom Murhofe 12.-14.júla 2018 s výsledkom - 1 pod Par (70, 73) umiestnila na delenom 34.mieste v európskej ženskej špičke individuálne a v match-play remízovala so Španielkou Ainhoa Olarra (15. hráčka svetového rebríčka WAGR), vyhrala 4&2 nad Švajčiarkou Gioia Carpinelli (WAGR 447) a len tesne ´1 hole´ prehrala so Škótkou Connie Jaffrey (WAGR 123). Tím slovenských žien (Laila, Sára Zrníková, Lea Klimentová, Natália Hečková, Anika Bolčíková a Rebecca Hnidková, Laila vľavo dole na fotke) v match-play na 14. mieste z 19 teamov a dosiahli tak doteraz historicky najvyššie umiestnenie, šampionát vyhral team Švédska.

 

Naši chlapci sa vrátili domov pod vedením Adama Puchmeltera, kapitána tímu, plní dojmov a najmä skúseností z medzinárodného turnaja. Ponúkame vám pohľad Matúša Maďara:"Som veľmi rád, že som mohol byt súčasťou takého tímu, takej partie ľudí akej sme išli do Bordeaux, vážim si to. Pre mňa osobne to bol najväčší a najlepšie zorganizovaný turnaj na akom som kedy hral. Mrzí ma, že moje dosiahnuté výsledky nepomohli tímu k lepšiemu umiestneniu, pretože si myslim, že hlavne prvé dva dni som nehral zlý golf, ale katastrofálne puttovanie mi zmarilo šancu na lepší výsledok. Bol to pre mňa krásny týždeň, dúfam že o rok v takom istom zložení budeme mať šancu vybojovať lepšie umiestnenie, som si istý že na to máme." "Počasie bolo super, turnaj dobre zorganizovaný. Nemal som stres ani som sa nebál a problém mojej hry bola čisto záležitosť švihu. Určite sa dalo zahrať lepsie, ihrisko nebolo veľmi ťažké," povedal Miro Gordan. "Hralo sa mi dobre, len patovanie a hra pri greene bola veľmi zlá. Som veľmi rád, že som zažil takýto turnaj", dodáva David Turlík.

 

Úspechy našich PRO v Ropiciach

Na turnaji Moneta Czech PGA Tour - Ropice Golf Trophy 2017 sa v kategórii PRO Adam Puchmelter umiestnil na peknom 12. mieste. Darilo sa aj Jankovi Frieszovi, ml., ktorý obsadil 24. miesto. Chlapcom gratulujeme!

 

Ján Friesz zakončil Gecko Tour umiestnením v TOP 10!

Člen LGK profesionál, talent ktorý začínal hrať ako 5 ročný. V prvom roku svojej profesionálnej kariéry zaznamenal niekoľko úspechov. Pri účasti na 6 turnajoch Gecko tour 2016, mal 4 umiestnenia v TOP 10 a budúci rok bude hrať ďalších 12 turnajov Gecko 2017. Za svoje umiestnenie v tejto sezóne je na 5. mieste v súčasnom rebríčku Order of merit GECKO. Finále hrá najlepších 30 golfistov podľa konečného poradia v Order of merit začiatkom marca 2017 na ihrisku Finca Cortesin, Španielsko (50 000,-EUR - Prizze Money). Janko mal priemerné skóre za posledných 12 súťažných kôl 71,54 úderov! Začiatkom tejto sezóny podpísal zmluvu o spolupráci s profesionálnym golfovým tímom RELMOST. Na základe tejto zmluvy má pri splnení výkonnostných parametrov zaručený štart na podujatiach Challenge Tour a turnaji European Tour Czech Masters, kde môže získavať skúsenosti, priamo sledovať hru špičkových profesionálnych hráčov a porovnávať sa s nimi v priamych súbojoch. Pre Janka je veľkou motiváciou keď vie, že jeho výkony sú sledované a pravidelne publikované na stránkach www.golfextra.cz . Ak chcete byť s Jankom v golfe online, je to možné práve na tomto webe. „Isteže je pre mňa moje doterajšie pôsobenie na GECKO Tour veľkou motiváciou. Pri účasti na piatich turnajoch od môjho príchodu do Španielska som dosiahol štyri umiestnenia v TOP10 ( T4 , T6, T6, T8). Samozrejme, to boli hneď aj nejaké eura na mojom účte, ale hlavne ma teší skutočnosť, že moje priemerné skóre na kolo z posledných štyroch turnajov je v červených číslach, čiže pod par. A najhorším skóre na jamku je buggy.“

 

Úspech Jána Friesza ml. na Czech Masters 2016

V dňoch 18. – 21. augusta 2016 sa Ján Friesz, ml. člen Lomnického golfového klubu, PGA SLOVENSKO a člen profesionálneho golfového tímu RELMOST zúčastnil podujatia najvyššej európskej profesionálnej túry EUROPEAN TOUR – D+D REAL, Czech Masters 2016, ktorá sa uskutočnila na ihrisku Albatross Golf Resort. Ján skončil v konečnom hodnotení zo 156 hráčov na delenom 102. mieste so skóre +4 (77, 71).

 

Medzinárodný úspech Jakuba Hrindu, stal sa vicemajstrom Južnej Afriky

Nádejný slovenský golfista Jakub Hrinda si rozšíril zbierku medzinárodných športových úspechov, keď sa minulý týždeň stal juniorským vicemajstrom Južnej Afriky. Medzinárodné juniorské majstrovstvá JAR 2016 sa uskutočnili v Durbanville Golf Clube v Kapskom meste.

Zdroj: www.golfrevue.sk

 

Členovia LGK sú golfistami roka 2015!

Slovenská golfová asociácia odovzdávala ocenenia golfista roka 2015 po prvý raz počas reprezentačného plesu golfistov v sobotu 13.2.2016. Tento rok sa asociácia rozhodla medzi vyhlásené kategórie zaradiť aj celkových víťazov turnajov TON a tým motivovať aj najmladších hráčov. V kategórii B dievčat do 16 rokov zvíťazila členka LGK Tatiana Čičová. Medzi najúspešneších v sobotný večer patril Adam Puchmelter, ktorý si domov odniesol až dve trofeje - golfista roka v kategórii junior do 18 rokov a aj v najvýznamnejšej kategórii hráč roka 2015 (na základe umiestnenia v slovenskom golfovom rebríčku na konci slovenskej golfovej sezóny (čiže do 15.10.2015)). Ján Friesz ml. sa stal golfistom roka 2015 v kategórii junior do 21 rokov a Jakub Hrinda v kategórii junior do 16 rokov.

 

Ján Friesz ml. je už profesionálnym hráčom

Člen LGK Ján Friesz ml. je od 1.novembra 2015 profesionálnym hráčom. Na zimnej GECKO TOUR v Mijas Golf Clubu v Španielsku skončil na skvelom delenom šiestom mieste. Prečítajte si o jeho úspechoch na zimnej GECKO Tour.

 

22. - 24. október 2015

Na Európskych majstrovstvách klubových družstiev, ktoré sa konali 22. - 24. októbra 2015 v golfovom rezorte Minthis Hills na Cypre, získalo družstvo LGK v zložení Ján Friesz ml., Dávid Turlík, Adam Puchmelter a nehrajúci kapitán tímu Ján Friesz st. 13. miesto v konkurencii 25 tímov z celej Európy! Ďakujeme spoločnosti KPMG za podporu.

 

4. - 6. septembra 2015

Družstvo LGK v zložení Ján Friesz ml, Adam Puchmelter a Dávid Turlík získalo 1.miesto na Majstrovstvách Slovenska klubových družstiev v golfovom rezorte Hrubá Borša. Chlapci reprezentovali nielen LGK, ale aj Slovensko na turnaji EUROPEAN MEN´S CLUB TROPHY v Minithis Hills Golf Club v Paphose na Cypre od 22. do 24. októbra 2015.

1. - 12. apríla 2015

Ján Friesz ml. bol prekvapením turnaja Czech PGA Tour na golfovom ihrisku Konopiště, kde sa umiestnil na úžasnom 4. mieste.

Ján Friesz, ml. - Golfista roka 2014

Ján Friesz ml, sa stal nielen „hráčom roka do 18 rokov“, ale aj celkovým „hráčom roka“ na Slovensku. Ocenenie prevzal za Janka jeho otec Ján Friesz na slávnostnom vyhlásení víťazov jednotlivých vekových kategórií súťaže Golfista roka 2014 v sobotu 11. marca 2015 v Bratislave. Jakub Hrinda sa stal hráčom roka do 14 rokov. Ku koncu roka 2014 figurovali v aktuálnom rebríčku golfistov Slovenska na prvých troch miestach naši hráči a to: Jakub Hrinda, Ján Friesz ml. a Adam Puchmelter. Aj to svedčí o systematickom prístupe pri výchove a tréningu mladých vrcholových hráčov v LGK.

Jakub Hrinda

K úspechom Jakuba Hrindu môžeme uviesť jeho umiestnenie na profesionálnom turnaji MENA TOUR v Spojených arabských emirátoch kde sa umiestnil na delenom 46. mieste (zúčastnených 109 hráčov) a medzi amatérmi obsadil 6. miesto. V dňoch 17. – 21. apríla 2014 sa na golvovom ihrisku Golf du Medoc vo Francúzsku konal medzinárodný turnaj French Boys U18 Carlhian Trophy, ktorý má najvyšší ranking turnajov chlapcov do 18 rokov na území kontinentálnej Európy. Turnaj hralo 132 chlapcov, z ktorých 120 malo handicap 0 alebo + . Cutom mohlo prejsť iba 32 hráčov. Jakub urobil cut ako najmladší z účastníkov. Na ázijskom finále Faldo Series sa v marci v Mission Hills neďaleko Hong Kongu zúčastnilo 81 finalistov z 19 krajín, vrátane Európskych a USA hráčov, ktorí boli víťazmi Grand Finále v Greenbrier v USA v októbri 2013. Európu reprezentovali traja chlapci, medzi nimi Jakub Hrinda, ktorý v Greenbrier skončil v svojej kategórii druhý. Jeho celkový výsledok +5 po troch dňoch mu priniesol 4. miesto v kategórii chlapcov do 16 rokov s malou stratou za domácimi Číňanmi a celkovo vynikajúce T12. miesto v poli všetkých zúčastnených finalistov. V júni 2014 sa zúčastnil German Junior Open. Z úspechov na domácich slovenských ihriskách môžeme uviesť Jakubove 2. miesto na SKGA túre hranom na našom ihrisku ako aj 2. miesto na Juniorských majstrovstvách Slovenska.

Ján Friesz ml.

Najvýraznejším úspechom je získanie tzv. double, kedy sa Jánovi podarilo získať titul Majstra Slovenska na rany na ihrisku v Skalici a obhájiť titul Majstra Slovenska na jamky z roku 2013. Hlavne obhajoba titulu Majstra Slovenska na jamky bola plne v Jánovej réžii, keď počas celého turnaja v jamkovke ani raz neťahal za kratší koniec. V septembri 2014 reprezentoval Ján Friesz ml. Slovenskú republiku na Majstrovstvách sveta v Japonsku. Ako jedinému členovi tímu sa jeho výsledok započítaval každý deň a s výsledkom +1 za 4 dni obsadil z 209 amatérskych golfistov sveta pekné 96. miesto. Slovensko ako tím prvý krát v histórii skončilo s výsledkom pod pár a to -2. V júli 2014 reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Európy amatérov v St. Andrews. Po výborne odohratom 1. kole kedy figuroval na 18. mieste sa nakoniec umiestnil v druhej polovici výsledkovej listiny. Zo zahraničných turnajov môžeme ešte spomenúť účasť na Portugal Amater Open, Spanish Amater Open, German Junior Open, French Boys. K úspechom na zahraničných turnajoch patrí prejdenie katom na Slovenia Amater Open a hlavne 30. miesto na Swiss Amater Open kde prešiel katom a nakoniec obsadil pekné 30. miesto. V júni 2014 Ján Friesz ml. zažil aj atmosféru veľkého profesionálneho turnaja, keď sa zúčastnil na základe divokej karty Challenge Profi Tour D+D Real, ktorá sa konala v Penati. Z ďalších domácich úspechov môžeme uviesť dve prvenstvá, druhé a tretie miesto na SKGA Tour. V októbri 2014 sa zúčastnil finálového kola Faldo Series, ktoré sa konalo na ihrisku v Greenbier v USA. Ján Friesz ml. je členom reprezentačného tímu Slovenska mužov. (Dňa 11. marca 2015 bude Ján Friesz ml. na slávnostnom zasadnutí SKGA v Bratislave vyhlásený Golfistom roka 2014.) Lomnický golfový klub víťazom Pohára prezidenta SKGA 2014 Novým víťazom klubových družstiev žiakov O pohár prezidenta SKGA sa premiérovo stal Lomnický golfový klub v piatok 26.9.2014. Turnaj sa odohral na 18 jamkovom ihrisku v Hrubej Borši (formát na jamky - dva zapásy single a jeden foursome) hralo na ňom 9 družstiev z klubov GC Pegas, GK Agama, GK Hrubá Borša, Lomnický GK, GC Welten, GCC Piešťany, Penati GC a GC Skalica. Juniori z Lomnice nenašli premožiteľov v žiadnom zápase čím získali plný počet 3 bodov. Víťazné družstvo z Lomnice v zložení Vinnaiová Sára, Čičová Táňa, Drábik Matej a Halagovec Flávius získalo pre svoj klub Putovný pohár prezidenta SKGA 2014. Gratulujume a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu!

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia