FALDO SERIES SLOVAKIA CHAMPIONSHIP 2021

V golfovom rezorte Black Stork sa uskutočnil už 12. ročník Faldo Series Slovakia, Slovenské finále medzinárodného turnaja Sira Nicka Falda. V roku 1996 začal Nick Faldo s turnajmi pre juniorov, ktorých cieľom bola podpora detí pri hre golfu. Dať juniorom šancu stretnúť osobnosti z golfového sveta z rôznych oblastí od trénerov cez hráčov, coachov. Vďaka týmto turnajom sa aj slovenskí juniori dozvedeli o možnostiach štúdia a niektorí už aj ukončili štúdium na jednej z TOP 100 univerzít Birmingham University a možnostiach realizácie ktoré golf dáva nielen ako šport ale aj ako budúce zamestnanie. Vďaka tomuto projektu mení život mladým ľuďom.

12. ročník FALDO SERIES SLOVAKIA CHAMPIONSHIP sa uskutočnil 24.8. – 26.8.2021 v golfovom rezorte Black Stork Veľká Lomnica. Počas troch dní 55 hráčov zo Slovenska, Česka a Maďarska bojovalo o postup na 24. ročník GRAND FINAL FALDO Series, ktorý bude vo Veľkej Británii v 43. týždni tohto roka.

Na európske finále postupuje 5 víťazov:

V kategórii Juniori do 21r.

MACH Pavol (GKAK) 77/73/73

O poradí sa rozhodlo na poslednej jamke a turnaj vyhral Pavol Mach pred Jakubom Hrindom, ktorý viedol celé 3 dni až po odpalisko 18. jamky posledného kola. Aj taký je golf. Bol to napínavý zápas.

V kategórii Juniori do 18r.

BERGENDI René (PENATI GC) 69/71/77,

René sa v tejto sezóne dostal do hodnotenia WAGR (svetového rebríčka amatérskych hráčov). Svoje kvality potvrdil aj v celkovej kvalifikácii na 54 jamiek suverénne vyhral aj nad staršími hráčmi. V kategórii Juniori do 16r. ŠVUB Václav ml. (GTT) 69/77/83 Václav si vybojoval postup do Anglicka z Česka.

V kategórii Juniorky do 21r.

ZACHAROVSKÁ Antónia (LGK) 73/76/73

Antónia mala postup na Európu viac menej istú z minulého roka je to ostrieľaná hráčka na FS ale aj na národných šampionátoch.

V kategórii Juniorky do 16r.

JACZKOVICS Emma (Golfiesta SE) 74/76/75,

Emma, reprezentuje Maďarsko a zahrala vyrovnaný výsledok po všetky 3 dni aj napriek vrtochom počasia.

Celkovým víťazom sa stal BERGENDI René (Penati GC).

Všetci víťazi okrem medailí a vecných cien dostali pozvánku na Grand final od Sir Nick Falda. Turnaj sa niesol v znamení výraznejších zrážok a chladnejšieho počasia čo sťažilo hráčom podmienky hry, ale neodradilo hráčov. Hrali juniori od 11 rokov, pre mnohých to bola prvá skúsenosť s medzinárodným turnajom pre niektorých prvá skúsenosť z majstrovských odpalísk. Najväčšia radosť je vidieť ako účastníci dospievajú a zlepšujú sa v hre a rastú z nich osobnosti na ktoré môžeme byť právom hrdí.

Anónia Zacharovská (LGK) sa s nami podelila o jej pocity z turnaja

Aké sú pocity po turnaji?

Na turnaj Faldo Series sa teším každý rok. Patrí medzi moje najobľúbenejšie pre svoju organizáciu , atmosféru, a hlavne motiváciu vyhrať a postúpiť na Európske finále kde sa môžem stretnúť a poradiť so Sir-om Nickom Faldom. Preto som veľmi rada , že som mala opäť možnosť zabojovať o postup a ešte radšej, že som vyhrala.

Čo ste si najviac užili a na čo sa najviac tešíte?

I keď počasie nebolo úplne ideálne, hralo sa mi veľmi dobre. Mala som super flighty, s dievčatami sme si hru veľmi užívali a mali sme kopec srandy. Som veľmi rada, že turnaja sa zúčastnili aj zahraniční hráči a hráčky i napriek covidovym opatreniam. Je škoda, že tento rok nemohol prísť ani Nick, ani Matthew, ani Keith. No o to viac sa teším Finále, ktoré sa bude hrať v UK v Októbri tento rok. Verím, že sa tam s nimi opäť stretnem a dobre mi poradia.

Čo bola najväčšia výzva turnaja?

Počas prvého kola prišiel veľmi silný dážď a hru sme museli prerušiť na niekoľko hodín. Keď sme sa vratili na ihrisko , na viacerých miestach stála na fairwayi voda, greeny boli mäkkšie, ťažšie sa odhadovala sila puttov a chippov. Posledný deň nam tiez popŕchalo pocas celeho dňa a fúkal vietor, ktorý sa neustále menil. Takže by som povedala, že v porovnaní s minulými rokmi , najväčšou výzvou tento rok bolo počasie. Hru som si i napriek tomu veľmi užila a budem veriť že moje získané skúsenosti s hrou v takomto počasí nebudem musieť využiť na finále v UK.