European golf association Ladies Club Cup trophy 2021

 

Po víťazstve na MSR klubov sa tím v zložení Antónia Zacharovská, Linda Ilavská, Emma Višňnovská zúčastnil ME klubov na turnaj vo Francúzsku v termíne 30.09-2.10. 2021  na jednom z najkrajších a najstarších ihrísk Francúzska vo Fontainebleau.

Ihrisko z roku 1909 s klubovňou z rovnakého obdobia hosťovalo mnoho medzinárodných turnajov. Za EGA sa turnaja zúčastnili prezident EGA Hakur Orn Birgisson aj past prezident EGA Pierre Bechmann. 

Po prvom a aj druhom súťažnom dni sme boli na 11. mieste ranami nad par po treťom dni sme boli T11 a keďže išlo o konečné poradie rozhodol výsledok 3. hráča a Švajčiarky sa dostali pred nás. Skončili sme na peknom 12. mieste. Antónia hrala krásne a dobré rany aj zo zlých pozícii ale športové šťastie ju opúšťalo na  posledných jamkách a z výsledku pod par sa prehupla na nad par.

Antónia bola našou najostrieľanejšou hráčkou, v tomto turnaji, chýbalo len trocha golfového šťastia.

“Turnaj vo Francúzsku som si veľmi užila. Ihrisko bolo nádherné, obľúbila som si ho od prvej jamky. Rýchle a vlnité greeny, veľké kamene a množstvo starých stromov dodávalo ihrisku čarovnú, historickú atmosféru. Hralo sa mi veľmi dobre, v tíme sme mali veľmi dobrú atmosféru, s dievčatami sme sa navzájom podporovali, chodili si caddikovať. S hrou som bola spokojná, no veľmi ma mrzí ako som zahrala posledné jamky v prvý a posledný turnajový deň. Po prvom hracom dni sme si urobili krátky výlet do Paríža, takže moje sklamanie vystriedal poobede úsmev z Eiffelovky. Bol to vynikajúci turnaj, vyšlo nám aj pekné počasie. Ďakujem Lomnickému golfovému klubu za možnosť reprezentovať klub aj takto na medzinárodnej úrovni, Sylvii ktorá nás sprevádzala a podporovala nás na ihrisku ako len vedela a mojim tímovým kolegyniam Linde a Emme za krásne strávený týždeň.“ Povedala Antónia Zacharovská

Linda hrala každý deň menej rán. Je hráčkou rovnako ako Antónia skúsenou z pohľadu európskych turnajov.

„Bolo mi veľkou cťou, že som mohla reprezentovať Lomnický Golfový Klub na Majstrovstvách Európy. Ihrisko Fontainebleau Golf Club je prenádherné, 80km od Paríža v čarovnom mestečku Fontainebleau s jedným z najkrajších francúzskych zámkov zo 16. storočia. Golfové ihrisko bolo založené v roku 1909, patrí medzi top 20 európskych ihrísk. Každá jamka má dušu a svoje čaro. Najviac sa mi páčila 12. jamka, rovný  5-par s veľkými kameňmi pred vlnitým greenom. Fairway je po stranách lemovaná košatými starými stromami. Boli to moje 5. majstrovstvá, ktoré si zapamätám vďaka športovej atmosfére a súdržného ducha v našom tíme s kapitánkou Sylviou Hruškovou.  Ďakujem celému golfovému klubu za tento nezabudnuteľnú golfovú skúsenosť s pohľadom do čarovnej francúzskej histórie a prírody.“ Zhodnotila Linda. 

Pre Emmu to bol prvý európsky šampionát, hrala krásne, opäť chýbalo športové šťastie.

„Klubové majstrovstvá Európy vo Francúzsku sa mi veľmi páčili. Bol to môj prvý  zahraničný turnaj, na ktorom som  získala  veľa skúsenosti a spoznala nových golfistov. Ihrisko bolo nádherné vo výbornom stave. Najťažšie pre mňa bolo  udržať sa  v pozitívnom nasadaní aj po nevydarenej rane a v posledný deň som mala problémy na greenoch, kde mi veľa puttov nepadlo. Chcela by som sa poďakovať mojim spoluhráčkam z Lomnického golfového klubu Linde a Tonke za príjemne strávený týždeň , taktiež veľká vďaka patrí Sylvii, ktorá mi dala možnosť reprezentovať náš klub.“ Hovorí Emma.

„Boli to 3. majstrovstvá Európy klubov na ktorých sa zúčastnil LGK, 2 x to boli ME klubov v kategórii muži tento rok to bolo prvýkrát v kategórii ženy. Hru krásnu na pohľad aj na výsledky na jednotlivých jamkách bolo radosť sledovať, verím že túto skúsenosť naše reprezentantky zhodnotia v nasledujúcom období. Pre mňa to bolo o to vzácnejšie, že som sa stretla s bývalými kolegami z Championship committee, ihrisko bolo otvorené v rovnakom roku ako prvé ihrisko na území Slovenska v Tatranskej Lomnici na ktorého odkaz sme v roku 1999 nadviazali založením  Lomnického golfového klubu.  Ďakujem Linde, Antónii aj Emme za reprezentáciu nášho klubu a teším sa na ďalšie výborné výsledky našich reprezentantov doma i v zahraničí. Verím že kontakty nadviazané na tomto turnaji zúročíme a budú mať z toho prospech všetci členovia nášho klubu.“ Sylvia Hrušková

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia