Otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK)- na rany, zaradené vo WAGR (World Amateur Golf Ranking), individuálne testovanie prebehli na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 22. do 24. júla 2022.

Záujem o majstrovstvá bol enormný – na turnaji sa registrovalo 104 golfistov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Slovinska a výsledky boli fantastické. 16 profesionálnych hráčov golfu hralo vďaka sponzorom o prize money 3000 €.

V kategórii PRO si odniesli prize money na 1. mieste Tomáš Beck – GCS, 1270€ (216 rán; 71/69/76), na druhom mieste bol Adam Puchmelter – Golfový klub Alpinka Košice, 710€ (217 rán; 69/76/72) a na treťom Juraj Zvarík – Golfový klub Tále, 570 € (219 rán; 75/72/72). Na štvrtom mieste Pavol Mach 300 € a na piatom mieste Anika Bolčínová 150 €.

„Předem bych rád poděkoval všem, kteří se podílí na uskutečnění tohoto mistrovství, kde mají profesionálové svou kategorii. Moc si toho všichni vážíme. Proto věřím, že i příští rok se sejdeme na tomto tradičním turnaji a budu moci porovnat aktuální formu s větším počtem hráčů. Jako obhájce hattricku vím o pár jménech, které se již teď nemůžou dočkat, Adam Puchmalter a Juraj Zvarik . Dekuji za vždy skvělou atmosféru.“ Tomáš Beck

Najnižšie skóre medzi amatérmi a teda aj celkovým víťazom turnaja, sa stal Maťúš Kudláč GCW (215 rán; 69/71/75. Vďaka promóterom PGA turnaj Slovak Championship Open 2022 si vybojoval aj divokú kartu na turnaj SLOVAK CHAMPIONSHIP 2022. Druhé miesto patrí Martinovi Kellnerovi - Golfový klub Alpinka Košice (227 rán; 73/79/75) a tretie miesto Vladimír Leško ml. (229 rán; 79/73/77).

Novým majstrom klubu sa stal Marek Maďar a rozšíril tak rodinu Maďarovcov s týmto titulom.

Majsterkou klubu pre rok 2022 sa stala Daduláková Natália.

V kategórii žien sa na 1.mieste umiestnila Katarína Chynoranská – Penati Golf Club (220 rán; 69/77/74). Na 2 mieste sa umiestnila Rebecca Ann Náhliková – Golf Club WELTEN (234 rán; 78/79/77) a na 3. mieste MIKUSZEWSKA-SZOMBARA Joanna - (266 rán; 87/83/96).

V kategórii seniori vyhral DOBROWOLSKI Adam (166 rán; 86/80) pred Petrom Mozoľom- Golfový klub Alpinka Košice (172 rán; 82/90) a Ladislavom Tomaškom - Golfový klub Alpinka Košice (174 rán; 81/93).

V kategórii SUPER Senior / SUPER Seniorka od 65 rokov sa na prvom mieste umiestnil DADULÁK Rudolf, st. – LGK (168 rán: 88/80), na druhom mieste SROKA Stanislaw (181 rán: 84/97) a na treťom mieste Petras Peter – LGK (205 rán: 103/102). Spracovala: Michaela Štupáková, marketing manager , 0911546256, marketing@golfinter.sk