Prvý beh na boso pod Tatrami, inšpiráciu našli v Prahe

Vo Veľkej Lomnici sa v auguste uskutoční prvý beh na boso pod Tatrami. Pôjde o unikátne podujatie pre celú rodinu, ktoré sa bude konať na golfovom ihrisku Black Stork. Deti do 12 rokov majú štartovné zdarma, dospelí vo výške 3 alebo 10 v predpredaji. Organizátori čerpali inšpiráciu z úspešných ročníkov v Prahe.

Prvý beh na boso pod Tatrami sa bude konať 25. augusta 2024 na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici. Podujatie je vhodné pre športových nadšencov a rodiny s deťmi. Deti do 12 rokov majú štartovné zdarma. Bežecký pretek bez topánok ponúka unikátny zážitok na čistom, pokosenom, luxusnom golfovom trávniku, čo z neho robí ideálne a bezpečné miesto na tento druh aktivity. Organizátori sa inšpirovali pražským podujatím, ktoré tento rok oslávilo svoj 15. ročník.

Trasa povedie vykoseným trávnikom golfového ihriska (časť C - Vardon, kde sa hrá aj footgolf), a vďaka menším kopcom má trať krosový charakter. Bežci prejdú okolo drevených domčekov, cez most na odkrytý priestor s neopísateľne krásnymi výhľadmi na Tatry. Niektoré časti trasy budú prekryté kobercom pre pohodlie účastníkov.

Vítaní sú úplne všetci – od malých detí až po dospelých. Pre deti s rodičmi je pripravená skrátená dĺžka trasy (250 metrov alebo 1 km). Kto odmieta beh bez topánok, môže si trasu zabehnúť aj v bežeckej obuvi, avšak do vyhodnotenia nebude zaradený. „Návštevníci môžu očakávať príjemnú atmosféru a návštevníkov potešia aj stánky partnerov podujatia, kde sa budú môcť občerstviť alebo vyskúšať rôzne aktivity. Podujatie organizujeme pod záštitou obce Veľká Lomnica a súčasťou bude aj dobročinná tombola, z ktorej celý výťažok bude venovaný na terapie pre zdravotne znevýhodneného Jakubka z Kežmarku“, uviedla Barbora Ogurčáková z organizačného tímu. 

Beh na boso je zdravou alternatívou ku klasickému behu v topánkach. Mení techniku behu a zvyšuje citlivosť a pevnosť chodidla. Na rozdiel od bežných moderných bežeckých topánok, ktoré fungujú ako pružiny a môžu zvyšovať riziko zranenia, barefootový beh znižuje zaťaženie pohybového aparátu a chrbtice. Vďaka generálnemu partnerovi Be Lenka a hlavnému partnerovi podujatia, Všeobecnej zdravotnej poisťovni, bude podujatie obohatené o aktivity pre deti aj dospelých.

Príďte si to vyskúšať a vychutnať si deň plný zábavy a zdravého pohybu na čerstvom vzduchu s neopakovateľnými výhľadmi na Tatry. Registrácia: https://my.raceresult.com/294186/registration

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia