EN

FALDO SERIES Slovakia 2019

10.ročník slovenského finále FALDO Series pre juniorov od 12 do 21 rokov bol na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 21. do 23.augusta 2019 s podporou svetovej a európskej  golfovej asociácie (The R&A a European Tour). Počas troch dní 56 hráčov  z Česka, Francúzska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovenska a Veľkej Británie bojovalo o postup na 23. ročník GRAND FINAL FALDO Series,  ktorý bude v Al Ain-u v Spojených arabských emirátoch v novembri.  Na európske finále postupuje 5 víťazov: Mart Anthony Karsenbarg 73/75/71, Pavol Mach 70/70/67, Lukáš Janda 78/73/68, Táňa Čičová 79/79/81 a Antónia Zacharovská 73/71/71.

Účastníkom turnaja sa venoval aj osobný tréner Sira Nicka Falda Keith Wood. Na záver zhodnotil, že počas 10tich rokov, čo chodieva do Veľkej Lomnice, vidí herný pokrok nielen u víťazov, ale aj u ostatných účastníkov turnaja. Keith trénuje už 30 rokov a mal to šťastie trénovať aj hráčov na profitúrach, ale rovnako ho tešia výsledky juniorov. Na priebeh turnaja dohliadal aj  Mattew Faldo, syn Sira Nicka Falda, 6-násobného víťaza Major. Mattew potvrdil, že tento rok sa na Slovensku stretneme aj s jeho otcom, ktorý pricestuje 21. septembra.

Kompletná galéria

Zacharovská tretia na Faldo Series Grand Final 2019

FALDO Series Europe Champion 12.-14.november 2019

Vychádzajúca golfová hviezda, 20-ročný Arron Edwards-Hill vyhral 23.ročník Faldo Series Europe Champion v  Al Ain Equestrian, Shooting & Golf Club, Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch. Turnaj bol vyvrcholením brilantnej sezóny Faldo Series v Európe, po oslavách 10 ročníkov na Slovensku, v Čechách a Nemecku. Od marca viac ako 2000 juniorov na 20 kvalifikačných turnajoch po svete súťažilo o postup na vytúžené finále pre 70 hráčov z 18 krajín pod dohľadom 6-násobného Major šampióna Sira Nicka Falda.

Zo slovenského finále, ktoré prebehlo v auguste už 10-ty krát na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici, postúpilo 5 víťazov jednotlivých kategóríí: Antónia Zacharovská, Pavol Mach, Lukáš Janda, Mart Anthony Karsenbarg z Holandska a Lukáš Zušťák (postúpil namiesto Táni Čičovej). Na stupienok víťazov európskeho finále sa postavila jedine Tonka Zacharovská, ktorá sa umiestnila na 3.mieste v kategórii dievčat do 16 rokov, aj keď po 2 kolách presvedčivo viedla, no tretí deň sa jej stala osudnou rana do kraja bunkra na jamke č. 9. V absolútnom poradí sa umiestnila na 30 mieste s výsledkom +8. Na 9.mieste v absolútnom poradí sa umiestnil M.A.Karsenbarg, 10.mieste P.Mach (+1), L.Zušťák a L.Janka na 20.mieste (+4). 

 

“Som nesmierne rada, že som mohla sprevádzať víťazov slovenského kola Faldo Series na európskom finale a Sir Nick Faldo osobne zavítal v septembri do Vysokých Tatier,"  hovorí Sylvia Hrušková, riaditeľka slovenského finále a generálna riaditeľka golfového rezortu Black Stork, ktorá bola zároveň aj medzinárodnou rozhodkyňou počas európskeho finále.


Jednou z úloh hosťovania finalistov je uviesť ich do sveta profesionálneho golfu, získať turnajové skúsenosti,  praktické zručnosti a kontakty s médiami. Sir Nick Faldo im osobne radí aj počas kliniky.  Počas šampionátu, na ktorom Sir Nick Faldo s hrdosťou predstavil nové logo Faldo Series, komentoval: “I continue to be impressed by the quality of these guys and girls coming through.  Anyone that makes a Grand Final deserves to be there on merit, and it’s weeks like these that prove to be the ultimate test.  There are some who come through it and succeed, others who might not.  Those that don’t need to take learnings from the week, go away and try and improve to be able to compete at the next level. Meeting the competitors this week really brings the Faldo Series to life for me and makes me proud of how it’s grown in 23 years to be the stand-out events in junior golf.  We hope the kids this week have had fun, whatever the results, and will continue to work hard when they get back to their respective countries.”

Faldo Series ponúka obrovské možnosti pre vynikajúcich juniorov z každej krajiny otestovať seba samého v konkurencii hráčov z iných krajín na jednom z najlepších ihrísk na svete v Al Ain. Každý šampionát sa hrá na bezchybných ihriskách v Európe. Finále je kvalifikované pre najlepších hráčov z Európy. Mnoho z bývalých hráčov a víťazov Faldo Series dosiahlo vysokú hráčsku úroveň vrátane hviezdy European Tour  Jordan-a Smith-a a Eddie-ho Pepperell-iho, hráčky LET a LPGA Tour Melissy Reid and 4-násobného Major šampióna a hrdinu Ryder Cup-u  Rory-ho  McIlroy-a.  Dnes hrá na 40 turnajoch Faldo Series vo viac ako 30 krajínách ročne vyše tisícky hráčov.

" Na turnaj Faldo Series v UAE, ktorý sa konal v dňoch 12.11 až 14.11 som sa veľmi tešila už augusta. Spolu s Pavlom Macho A Lukášom Zušťákom nás zo Slovenska doprevádzala Sylvia Hrušková, ktorá s nami cestovala, nie len ako doprovod, ale aj ako rozhodkyňa turnaja. Cestovali sme letecky z Viedne do Dubaja. Privítalo nás teplé slnečné počasie a golfové ihrisko, ktoré deň pred našim príchodom zažilo piesočnú búrku, ktorá sa vďaka starostlivosti greenkeeperov neprejavila negatívne na kvalite ihriska. Slnečné počasie, 28°C a výborne greeny dávali už v prvý deň možnosť všetkým zahrať dobré výsledky. Moje ambície na turnaji boli tie najvyššie. Po druhom hracom dni som v svojej kategórii bola prvá, takže na tretí hrací deň som sa veľmi tešila, k čomu mi veľmi pomáhal aj oddych a regenerácia síl v kvalitnom hoteli v Al Ain, kde som na veľkej pohodlnej posteli mala možnosť si dobre pospať a oddýchnuť. V posledný hrací deň moje snaženie zvíťaziť skazila jamka číslo 9, kde som nevedela nájsť po druhej rane loptu a tak som nakonec zahrala túto jamku za nešťastných 10 rán. Táto jamka bola pre mňa, ako keby začarovaná a vďaka tejto jamke som sa umiestnila v svojej kategórii až na 3.mieste. Aj napriek tomu sa mi hralo výborne. Netradičným osviežením celého turnaja bol Sir Nick Faldo, ktorý okrem toho, že sa dokázal s nami o golfe porozprávať nám pripravil aj netradičný program na strelnici, kde sme si mohli zasúťažiť a vyblázniť sa. Na turnaji Faldo Series v Al Ain som bola už druhýkrát. Veľmi sa mi tento turnaj páči. V golfovej sezóne 2020 urobím všetko preto, aby sa mi opäť podarilo postúpiť na tento turnaj, a aby som dokázala jamke číslo 9, že ma nezastaví dosiahnuť víťazstvo. Za moje výsledky ďakujem hlavne pani Sylvii Hruškovej, ktorá má podporovala v každom smere a pomáhala mi aj psychicky. Touto cestou by som chcela osloviť všetkých golfistov a golfistky na Slovensku, aby aj v budúcej sezóne prišli bojovať o účasť na takomto turnaji, pretože zahrať si turnaj Faldo Series vám prinesie určite neopakovateľné a nezabudnuteľné zážitky. "

A. Zacharovská

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia

 

Zoznam galérií

Dobrovoľnou registráciou Vášho e-mailu nám udeľujete súhlas s jeho spracovaním pre účely zasielania noviniek a ponúk golfového rezortu Black Stork. Odhlásiť sa môžete kedykoľvek v päte nášho newslettru.