EN

Majstrovstvá LGK v rankingu WAGR 2019

18. otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK) na rany, zaradené vo WAGR (World Amateur Golf Ranking) prebehli na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 26. do 28.júla 2019. Záujem o majstrovstvá bol enormný: na turnaji hralo 103 golfistov z krajín V4 a z toho 18 profesionálnych hráčov golfu, ktorí hrali o price money vo výške 3500€.  Po prvom dni pred spoločným fotením a slávnostnou večerou bola oficiálne odkrytá lavička Janka Peča, ktorý roky pomáhal na tatranských golfových turnajoch, miloval golf a aj Black Stork. Stalo sa to v deň jeho  nedožitých 51. narodenín a každý si môže oddýchnuť po 9 jamkách na lavičke s jeho odkazom pri odpalisku 10.jamky.

Juraj Zvarík hneď v prvý deň zahral rekord ihriska 65 rán (PAR ihriska je 72), druhý deň zahral 67,  tretí 69 - so skóre 201 rán (-15 rán za 3 dni) sa stal víťazom PRO kategórie a odniesol si za svoj vynikajúci výkon 1500€.  Na druhom mieste sa umiestnil Adam Puchmelter (v roku 2017 zahral prvýkrát rekord ihriska 65 rán) s výsledkom 68/70/68, skóre 206 a price money 870€. Tretie miesto obsadil Tomáš Beck (74/77/73; skóre 224) a získal 600€. Za ním nasledoval Michal Brezovský (skóre 226) 350 a eur a Tomáš Jusko (skóre 229) a 180 eur.

V open kategórii muži vyhral Oliver Csanyi z Maďarska (72/73/70, skóre 215), za ním Matúš Maďar (skóre 225) pred Jakubom Hrindom (skóre 226). Matúš Maďar sa stal znova  majstrom LGK už tretíkrát za radom mužmi.  Vicemajstrami klubu sa stali Jakub Hrinda a Flávius Halagovec.

V open kategórii ženy získala 1.miesto Laila Hrindová (skóre 230), za ňou sa umiestnila Alexandra Šulíková (skóre 235) a Táňa Čičová (skóre 243). Titul majsterky LGK na rany získala Laila Hrindová, vicemajsterkami LGK sa stali Táňa Čičová a Miriam Kochová. Seniorským majstrom klubu sa stal Peter Jurko (skóre 241) pred Petrom Bondrom, najlepšou seniorkou sa stala Eva Jurková a v kategórii Super senior od 65 rokov sa na prvom mieste umiestnil Peter Petras, najlepšou superseniorkou sa stala Paula Daduláková.

Víťazi jednotlivých kategórii si odniesli nielen krásne trofeje, ale aj maľované obrazy od profesionálneho golfistu Milana Sopka, ktorý na turnaji aj hral.

 

"Naše veľké ďakujem patrí greenkeeprom, ihrisko je vo výbornej kondícii. Je úžasné, čo robí LGK pre golfistov", povedal absolútny víťaz turnaja PRO Juraj Zvarík.

"Z roka na rok hrajú na turnaji lepší hráči, majú lepšie výsledky a my sa tešíme na ďalší ročník", skonštatovala Laila Hrindová pri preberaní trofeje.

„Som šťastná, prežili sme 3 nádherné dni plné vynikajúcich výsledkov, v skvelej atmosfére. Počasie nám prialo, v nedeľu sme dohrali turnaj a o 19:00 prišla búrka. Máme radosť, že hráči svojim rekordným záujmom o hru ocenili vysokú kvalitu ihriska a organizáciu turnaja v 20. roku založenia LGK," hovorí Sylvia Hrušková, viceprezidentka LGK.

 

Kompletná galéria

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia

 

Zoznam galérií

Dobrovoľnou registráciou Vášho e-mailu nám udeľujete súhlas s jeho spracovaním pre účely zasielania noviniek a ponúk golfového rezortu Black Stork. Odhlásiť sa môžete kedykoľvek v päte nášho newslettru.