EN

FALDO SERIES SLOVAKIA 2020

11. ročník FALDO SERIES SLOVAKIA CHAMPIONSHIP sa uskutočnil 18.8. – 20.8.2020 v golfovom rezorte Black Stork Veľká Lomnica s podporou R&A a European Tour. Počas troch dní 70 hráčov  bojovalo o postup na 24. ročník GRAND FINAL FALDO Series,  ktorý bude v Al Ain v Spojených arabských emirátoch.

Na európske finále postupuje 5 víťazov:

V kategórii  Juniori do 21r.

BABIC Matej 71/71/69

V kategórii  Juniori do 18r.

ZAVACZKI Balint 73/67/69

V kategórii  Juniori do 16r.

BERGENDI René 73/77/70

V kategórii  Juniorky do 21r.

ZACHAROVSKÁ Antónia 72/73/75

V kategórii  Juniorky do 16r.

ŠULÍKOVÁ Alexandra 80/76/74

Over All Winner sa stal ZAVACZKI Balint.

Všetci víťazi okrem medailí a vecných cien  dostali aj podpísanú pozvánku na Grand final od Sir Nick Falda.

Prvý a druhý deň turnaja sa niesol v znamení výraznejších zrážok čo malo za následok  kratší dobeh lôpt. No i napriek tomu kvalita hráčov sa prejavila a víťazi sa tešili zo skóre pod par.

Hrali juniori od 11 rokov, pre mnohých to bola prvá skúsenosť s medzinárodným turnajom pre niektorých prvá skúsenosť zo zadných odpalísk. Vidieť juniorov od 11 do 21 rokov ako krásne hrajú je radosť a ešte väčšia ak vidíte ako juniori hráčsky aj osobnostne rastú. A to je krásne aj na tomto turnaji.

Zavaczki Balint z Maďarska je celkovým víťazom Faldo Series Slovakia 2020. Tento juniorsky talentovaný hráč z kategórie do 18 rokov začal hrať golf, keď mal 3 roky. Jeho prvý učiteľ a tréner bol jeho otec. Cestujú spolu na turnaje dodnes. Balint je 5 násobný maďarský  juniorsky  víťaz za sebou.  S minuloročnou výhrou pokoril doterajší  maďarský rekord. Tento rok ešte môže vyhrať naposledy v juniorskej kategórii. Balint hral prvú golfovú súťaž mal 7 rokov, medzinárodnú súťaž, keď mal 11.  Jeho život je golf a chce pokračovať v jeho štúdiu aj po strednej škole. Kedysi dávno prišiel na Black Stork a hral ihrisko počas rodinnej turistickej dovolenky v Tatrách. Potom, keď mal 14 rokov sa zúčastnil Faldo Series na Slovensku a hral ihrisko 2x tento rok je tretí krát na ihrisku vo Veľkej Lomnici.  Čo pre neho toto víťazstvo znamená? "Ako každé víťazstvo je to tiež veľký úspech. Táto výhra je pre mňa špeciálna, pretože som mal viac účastí na Faldo Series, ale to je prvýkrát, čo sa mi podarilo prekonať všetkých svojich konkurentov a nakoniec si veziem trofej domov."

Zdieľajte tento článok

Komentáre a diskusia

 

Zoznam galérií

Dobrovoľnou registráciou Vášho e-mailu nám udeľujete súhlas s jeho spracovaním pre účely zasielania noviniek a ponúk golfového rezortu Black Stork. Odhlásiť sa môžete kedykoľvek v päte nášho newslettru.