EN

Majstrovstvá LGK v rankingu WAGR

17. otvorené Majstrovstvá Lomnického golfového klubu (LGK) na rany,  zaradené vo WAGR rankingu, prebehli na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici od 27. do 29.júla 2018. Až 77 hráčov z krajín V4 podalo na ihrisku skvelé výkony. Oliver Csányi s výsledkom 223 rán po 3 kolách sa v kategórii OPEN umiestnil sa na 1. mieste. Za ním nasledoval Matúš Maďar, ktorý svojim výkonom (229 rán) obhájil titul majstra LGK na rany z roka 2017 a Miroslav Gordan (LGK, 241 rán).

V kategórii PRO hralo 14 golfistov o prize money 2600 € pre prvých piatich. Víťazom sa stal Čech Tomáš Beck, ktorý v rozstrele na 18. jamke zahral birdie oproti PAR Adama Puchmeltera a tak si odniesol 1100 € a Adam 650 €, obaja odohrali 3 kolá na 217 rán.

V kategórii žien získala 1.miesto Táňa Čičová (223), za ňou Linda Ilavská (238). Táňa spolu s Oliverom získali aj divokú kartu na Slovak Open v Penati. Rudolf Škovira (254) a Dana Janovčíková (284) sa stali seniorskými majstrami LGK.

„Prežili sme nádherné 3 dni plné golfu v skvelej atmosfére. Tešíme sa, že hráči ocenili vysokú kvalitu ihriska a organizáciu turnaja. Sme radi, že nám počasie prialo a obzvlášť nás teší, že v každej“ zhodnotila Sylvia Hrušková, viceprezidentka LGK a dodala "už teraz sa tešíme na ďalší ročník v 20.roku založenia LGK".